AnasayfaSosyal MedyaLinkedIn Profilinizi Güçlendirmenizi Sağlayacak 4 İpucu

LinkedIn Profilinizi Güçlendirmenizi Sağlayacak 4 İpucu

LinkedIn hesabınızı daha güçlü hale getirmek konusunda işinize yarayacak bu 4 ipucuna bir göz atmalısınız.

Profesyonel iş ağı olan LinkedIn’inde neden var olmanız gerektiği ile ilgili daha önce çeşitli birçok veri içeren yazılar paylaşmıştık. Şimdi ise LinkedIn’deki profil gücünüzü arttırmak konusunda size fayda sağlayacak 4 ipucunu sizlerle paylaşmak istedik. Eğer bir LinkedIn hesabınız yoksa önce LinkedIn Hesabı Açmak İçin 9 Sebep isimli yazımıza bir göz atmanızı tavsiye ederiz.

İnternet dünyasındaki niş sosyal ağlar arasında en popüler olan LinkedIn’e, her saniye 2 yeni kullanıcı katılıyor. Bu küçücük bilgi bile LinkedIn’e neden önem verilmesi gerektiğini açıklıyor aslında. Diyelim ki LinkedIn’e üyesiniz ve profil gücünüzü arttırmak konusunda sıkıntı yaşıyorsunuz. Ne yapmalısınız?

Buna da bir göz atın >> LinkedIn Bağlantı Sayınızı Arttırmak İçin 10 İpucu

1. Blogunuza LinkedIn rozeti ekleyin

Eğer bir blogunuz yoksa öncelikle bir blog açmanızı öneriyoruz :) Eğer varsa ve kendi uzmanlık alanınız hakkında yazılar yazıyorsanız, LinkedIn profilinizin etkileşimini arttırmak için blogunuza LinkedIn profilinizi ekleyebilirsiniz. Bu sayede blogunuza gelen ziyaretçilerinizin LinkedIn sayfanıza gitmesini sağlayabilir ve bu sayede “Yetenekler ve Onaylar” alanındaki yetenek puanlarınızı arttırabilirsiniz. Bunun yanı sıra profil bağlantı sayınızı da arttırmış olursunuz. Dolayısıyla blogunuza koyduğunuz küçük bir LinkedIn rozeti (LinkedIn Badge) sayesinde LinkedIn hesabınızın etkileşim grafiğini arttırmış olursunuz. LinkedIn rozeti oluşturmak için buraya tıklayabilirsiniz.

[Tweet “Blogunuza #LinkedIn rozeti ekleyerek LinkedIn profilinizin etkileşiminizi arttırabilirsiniz.”]

2. Deneyimlerinizi gösterin

LinkedIn profil sayfanızın alt kısımlarında Deneyim diye bir alan görmüşsünüzdür. LinkedIn’in yaptığı son güncellemeye göre bu alanda artık çalışmalarınızı, deneyimlerinizi link veya döküman olarak ekleyebilirsiniz. Özellikle görsel tasarım alanında deneyimleriniz varsa, portfolyonuzu buraya ekleyebilirsiniz. Bu özelliği kullanmak için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz:

  1. Profil sayfanızın üst menüsünden Profili düzenleyin kısmına tıklayın,
  2. Deneyim alanına gelin,
  3. Buradaki alandan deneyim sahibi olduğunuz linklerinizi ya da dosyalarınızı yükleyin.
LinkedIn - Deneyim bölümü
LinkedIn – Deneyim bölümü

3. Profil sekmelerinizi düzenleyin

LinkedIn profil sayfanızda en çok öne çıkmasını istediğiniz sekmeleri yukarı taşıyarak bunların daha çok görünmesini sağlayabilirsiniz. 5 yabancı dil bildiğinizi ve bunun sizin en önemli özelliğiniz olduğunu düşünüyorsunuz diyelim. Profil sayfanızdaki Diller sekmesini yukarı taşıyarak bu özelliğinizi ön plana çıkartabilirsiniz. Dolayısıyla sayfanızı ziyaret eden kişilerin size ait olan Diller sekmesini diğer sekmelere göre daha fazla görmesini sağlamış olursunuz. Çünkü bir sayfada ilk olarak ekrana sığan yerler okunur. Aşağıya doğru inildikçe de okunma oranı düşer. Bu yüzden önem verdiğiniz ve kişilerin görmesini istediğiniz sekmeleri yukarıdan aşağıya doğru sıralayabilirsiniz.

LinkedIn sekmeleri
LinkedIn sekmeleri

4. İletişim bilgilerinizi düzenleyin

LinkedIn profil sayfanızdaki en önemli alanlardan biri İletişim bölümüdür. Çünkü sayfanıza gelen kişiler arasında sizi tanımak isteyenler olduğu kadar sizinle iletişime geçmek isteyenler de vardır. Buradaki alanı kendinize göre e-posta, telefon numarası, adres, web site gibi iletişim kanalları ile doldurabilirsiniz. Özellikle web sitenizi koyarak kişilerin sizi daha iyi tanımasını ve daha kolay iletişime geçmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca bu sayede web sitenize gelen trafiğinizi de arttırmış olursunuz.

[Tweet “#LinkedIn profil sayfanızda önem vermeniz gereken noktalardan biri “İletişim” bölümüdür.”]

“Bunlara ek olarak şu da var” dediğiniz ipuçlarını yorum olarak ekleyebilirsiniz.

KAYNAKWerSm

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler