AnasayfaSosyal MedyaLinkedIn Mobilde Fotoğraf Paylaşım Özelliğini Duyurdu

LinkedIn Mobilde Fotoğraf Paylaşım Özelliğini Duyurdu

LinkedIn, kullanıcıların artık mobil cihazlar üzerinden fotoğraf paylaşımı yapabileceğini duyurdu. Yeni özellik ilk olarak iOS cihazlarda kullanılabilecek.

Profesyonel iş ağı LinkedIn’in mobil uygulamaları üzerinden artık fotoğraf paylaşımı yapılabilecek. İlk olarak iOS cihazlara gelen yeni güncelleme Android cihazlar için de önümüzdeki haftalarda duyurulacak.

Diğer platformların mobil uygulamaları kıyaslandığında LinkedIn’in mobil üzerinden fotoğraf paylaşım özelliğinin olmaması birçok LinkedIn kullanıcısı tarafından eleştiriliyordu. Ancak her ne kadar gecikmiş olsa da artık kullanıcılar bu özelliğe kavuşmuş durumda.

LinkedIn fotoğraf paylaşma - iPhone
LinkedIn fotoğraf paylaşma – iPhone

Yeni özelliği resmi blogu üzerinden duyuran LinkedIn, LinkedIn’in fotoğraf paylaşmaya uygun bir platform olmamasına rağmen bu özelliğin nasıl kullanılması ile ilgili kullanıcılara bazı önerilerde bulundu:

Konferanslarda, etkinliklerde vs. fotoğraflar çekin: İş hayatınız ile ilgili gittiğiniz konferanslarda, etkinliklerde vs çektiğiniz fotoğrafları LinkedIn’de paylaşarak, orada bulunmayan profesyonellere bilgiler vermiş olursunuz.

Günlük yaşantınızı anlatın: Bazen günlük yaşantınızdan bir kare, iş tanımınızdan daha anlamlı olabilir. Çalışırken, bir ürünü incelerken, ya da buna benzer günlük yaşantınızda çektiğiniz fotoğrafları LinkedIn’de paylaşmak; bu bağlamda güzel bir izlenim yaratmanıza sağlayabilir. Bu sayede günlük yaşantınızı profesyonellere göstererek sizi daha iyi tanımalarını sağlayabilirsiniz.

Yeteneklerinizi gösterin: Özellikle bir tasarım, modellik, fotoğrafçılık veya bunun gibi görselliğe hitap eden bir işe sahipseniz; yaptığınız işleri anlık olarak fotoğraflayarak LinkedIn’de paylaşın. Bu sayede kendi kariyerinizi yazılı olarak değil hak ettiği gibi görsellikle ifade etmiş olursunuz.

Profesyonel selfie çekin: LinkedIn profil fotoğrafınızın önemi oldukça büyüktür. LinkedIn’de profil fotoğrafı olanlar, olmayanlara göre 11 kat daha fazla görüntüleniyor. Ancak profil fotoğrafınızı sıradan vesikalık-tarzı fotoğraflarınız arasından seçmeyin. Bir sunum yaparken, çalışırken, ya da bunun gibi ortamlarda çektiğiniz fotoğrafları kullanabilirsiniz. Ya da; işinize ve kendinize uygun profesyonel selfienizi çekebilirsiniz. Bu sayede müşterileriniz ya da potansiyel çalışanlarınıza işiniz ile bütünleşme bağlamında iyi bir izlenim bırakabilirsiniz.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler