AnasayfaHaberlerLinkedIn Mesaj Sistemini Yeniledi

LinkedIn Mesaj Sistemini Yeniledi

Bugüne kadar eski e-posta istemcilerine benzer bir mesajlaşma sistemi kullanan LinkedIn, hem mobilde hem de webdeki yeni mesajlaşma sistemini duyurdu.

Profesyonel iş ağı LinkedIn‘de diğer sosyal ağlarda olduğu kadar kullanıcı dostu arayüzü olmadığını söylemek mümkün. Bu konuda değişikliklerini seyrek bir şekilde uygulayan LinkedIn, yeni mesajlaşma sistemiyle bu ezberi biraz bozacak gibi görünüyor.

Bugüne kadar eski e-posta sistemlerine benzer bir mesajlaşma sistemi kullanan LinkedIn, artık yeni bir sistemi aktif etmiş durumda. Mobilde ve webde aktif edilen yeni mesajlaşma sisteminin, eskisine göre çok daha kullanıcı dostu olduğunu ve sosyal ağ yapısına artık daha uygun olduğunu söylemek mümkün.

LinkedIn mesajlaşma (mobil)
Yeni LinkedIn mesajlaşma sisteminin Android ve iOS görünümü.

Uygulanan değişikliklerde Facebook’un izlerini de görmek mümkün. En azından profesyonel bir sosyal ağdan ilham aldıklarını görmek sevindirici (bazen tam tersi de olabiliyor tabi).

LinkedIn’in mesajlaşma sistemi üzerinde artık GIF, sticker, fotoğraf veya döküman göndermek mümkün. Bunun yanı sıra mesajlar artık aynı anda birden fazla kişiye (grup üyelerine) de gönderilebiliyor. Bu da özellikle aktif LinkedIn grupları için hayli önem taşıyor.

LinkedIn Mesajlaşma (web)
Yeni LinkedIn mesajlaşma sisteminin web görünümü.

Sonuç olarak daha kullanıcı dostu ve bir sosyal ağa yakışır bir mesajlaşma sistemine geçiş yapan LinkedIn’in -her ne kadar geç kalınmış olsa da- önemli bir adım attığını söylemek mümkün. Yeni dosya ekleri, grup mesajları, yeni arayüz tasarımı ve daha nicesiyle LinkedIn kullanıcılarını güzel bir mesajlaşma deneyimi bekliyor diyebiliriz.

İlk olarak İngilizce kullanıcıları için aktif edilecek olan yeni LinkedIn mesajlaşma sistemi, önümüzdeki haftalarda da herkesin kullanımına sunulmuş olacak.

Ayrıca bkz: LinkedIn’in Pek Bilinmeyen 16 Özelliği ve İpuçları

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler