AnasayfaHaberlerLinkedIn Lookup İle İş Arkadaşlarınızı Yakından Tanıyın

LinkedIn Lookup İle İş Arkadaşlarınızı Yakından Tanıyın

LinkedIn’den aynı iş yerinde çalışan kişilerin birbirleri arasında daha iyi iletişim kurabilmelerini sağlayan yeni uygulama: LinkedIn Lookup.

Profesyonel iş ağı LinkedIn, aynı iş yerinde çalışan kişilerin birbirleri hakkında daha fazla bilgi almak, yeteneklerini onaylamak, daha iyi iletişim kurmak gibi amaçlar için geliştirdiği kendi platformundan bağımsız LinkedIn Lookup adındaki yeni mobil uygulamasını kullanıma sundu.

Yapılan bir araştırmada, şirket çalışanlarının diğer iş arkadaşları hakkında daha fazla bilgiye sahip olması durumunda performans artışı gösterdiği sonucunun ortaya çıktığı vurgulayan LinkedIn, bu amaçla LinkedIn Lookup uygulamasını geliştirdiklerini ifade etti.

LinkedIn Lookup

LinkedIn Lookup uygulaması, kısaca aynı şirket içinde çalışan kişilerin birbirleri hakkında daha fazla bilgi alabilmelerini, yeteneklerini görebilmelerini ve daha kolay iletişim kurabilmelerini sağlıyor. Üstelik iletişim kurmak istenen kişilerin LinkedIn bağlantıları arasında bulunmasına da gerek yok.

Kullanıcılar aramak istedikleri kişileri; isim, departman, deneyim, eğitim, spesifik yetenekler gibi kriterlere göre filtreleyerek bulabiliyor.

Arama yaptıktan sonra kullanıcılar istedikleri kişiyi bulduğunda ise daha derine inerek LinkedIn’de o kişiye ait iş e-postası, deneyim, eğitim, yetenek gibi özellikler ile ilişkili diğer sonuçlara ulaşabiliyor.

LinkedIn Lookup

Bunlara ek olarak kullanıcılar LinkedIn Lookup uygulamasına kendi iletişim bilgilerini de ekleyebiliyor. İletişim bilgilerinin belirlenmediği durumlarda ise hesaba bağlı e-posta adresine e-posta atılıyor. Ya da doğrudan Lookup üzerinden mesaj gönderilebiliyor.

LinkedIn’in Pek Bilinmeyen 16 Özelliği ve İpuçları

Uygulamanın şimdilik sadece iOS cihazlarda kullanılabildiğini de belirtmekte fayda var. Android cihazlara ne zaman geleceği ise henüz belli değil.

LinkedIn Lookup: App Store

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler