AnasayfaHaberlerLinkedIn InMaps Servisini Kapatıyor

LinkedIn InMaps Servisini Kapatıyor

LinkedIn, kullanıcıların kendi ağlarını görselleştirmesi için kullandığı InMaps servisini 1 Eylül 2014 tarihinde durduracağını duyurdu.

Profesyonel iş ağı LinkedIn’in en beğenilen servislerinden olan InMaps, 1 Eylül 2014 tarihi itibari ile artık kullanılamayacak. Kullanıcılarına konu ile ilgili olarak e-posta bildiriminde bulunan LinkedIn, kullanıcıların 31 Ağustos 2014’e kadar kendi haritalarını indirebileceklerini de vurguladı.

LinkedIn Labs tarafından geliştirilen ve kullanıcıların kendi ağlarındaki kişileri sektörlerine göre ayırmaları ve bunu görselleştirmeleri için kullanılan InMaps servisi birçok kişi tarafından sevilerek kullanılıyordu. Ancak LinkedIn ekibinin aldığı ani bir karar ile artık bu servisi devam ettirmeyecekleri belirtildi.

LinkedIn InMaps

InMaps’in sitesinde yer alan duyurunun yanı sıra konu ile ilgili olarak InMaps kullanıcılarına da e-posta yoluyla açıklama yapıldı. Açıklamada 1 Eylül 2014 tarihinden itibaren artık InMaps’in kullanılamayacağını belirtilirken, bunun yerine LinkedIn ekibi olarak çalışmalarını ve kaynaklarını kullanıcıların ağları ile ilgili daha iyi sonuçlara ulaşabilmelerini sağlayacak yeni araçlar üzerine harcayacakları belirtildi.

Bunun yanı sıra kullanıcıların 31 Ağustos 2014 tarihine kadar kendi haritalarını indirebilecekleri de vurgulandı.

LinkedIn InMaps için yapılan e-posta duyurusu.
LinkedIn InMaps için yapılan e-posta duyurusu.

InMaps servisini daha önce denemediyseniz, InMaps Kullanarak LinkedIn Ağınızı Görselleştirin isimli yazımıza göz atabilir, 31 Ağustos 2014’e kadar servisi kullanabilirsiniz.

 

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler