AnasayfaEditördenLinkedIn E-posta Bildirimleri Nasıl Kapatılır?

LinkedIn E-posta Bildirimleri Nasıl Kapatılır?

Eğer bir LinkedIn kullanıcısıysanız ve LinkedIn tarafından gönderilen e-posta bildirimlerinden bıktıysanız, bu adımları uygulamanızda fayda var.

Sosyal ağlardan sadece bir tanesini bile kullanıyorsanız, e-posta bildirimlerine aşinasınız demektir. Zira o sosyal ağ ile alakalı bildirimleri -herhangi bir ayarlama yapmadığınız sürece- e-posta olarak da alırsınız. Bazı sosyal ağlarda e-posta bildirimlerini kapatmak bir iki tıklama ile kolay bir şekilde yapılabiliyorken; bazılarında ise bunu yapmak tam bir işkenceye dönüşebiliyor. Hatta bu sosyal ağlardan biri var ki bu ayarlamayı yapmak neredeyse imkansız. Bahsettiğimiz o platform ise: LinkedIn.

LinkedIn’in ayarlarından kapattığınızda bile platform tarafından gönderilen e-posta bildirimlerine şahit olmuşsunuzdur. Normal yollarla kapatmak içinse bir hayli efor sarfetmeniz gerekmektedir. Sorunu yaşayan birçok kişinin bununla alakalı şikayetlerine rağmen, şimdiye kadar LinkedIn, konu ile alakalı maalesef herhangi bir düzenleme yada herhangi bir kolaylık getirmemiştir.

Bütün LinkedIn kullanıcılarının yaşadığı bu sıkıntı için Chengyin Liu adında bir kullanıcı çok basit bir çözüm üretti. Bir bookmarklet (küçük bir JavaScript uygulaması) geliştirerek bu sorunu ortadan kaldıran Chengyin Liu’nin çözümü ile, artık istenmeyen LinkedIn bildirimlerini basit bir yöntem ile kapatabilirsiniz.

LinkedIn e-posta bildirimleri kapatmak için yapmanız gerekenler:

  1. Buradaki linki kullandığınız tarayıcının yer imleri (yer işaretleri) çubuğuna sürükleyip bırakın. (Linke tıklarsanız işe yaramaz, sürükleyip ilgili alana bırakmanız yeterlidir.)
  2. LinkedIn E-posta Ayarları sayfasına gidin. (Giriş yapmanız gerekmektedir.)
  3. Sayfa açıldıktan sonra yer imleri çubuğuna eklediğiniz linke tıklayın.

Hepsi bu kadar! Artık LinkedIn’den gelen istenmeyen e-posta bildirimlerini almayacaksınız.

Yer imi eklemeden yapmak isterseniz de aşağıdaki adımları uygulayarak aynı sonuca ulaşabilirsiniz.

  1. LinkedIn E-posta Ayarları sayfasına gidin. (Giriş yapmanız gerekmektedir.)
  2. Tarayıcınızın JavaScript konsolunu açın. (Nasıl açılacağını bilmiyorsanız tarayıcınıza göre buradaki yönergeleri izleyin. Konsolu, LinkedIn E-posta Ayarları sayfasında açtığınızdan emin olun.)
  3. Konsol açıldıktan sonra buradaki kodu kopyalayarak konsola yapıştırın ve ENTER’a basın. (Bu kadar!)

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler