AnasayfaHaberlerLINE Microsoft'un MixRadio Servisini Satın Alıyor

LINE Microsoft’un MixRadio Servisini Satın Alıyor

Popüler mesajlaşma platformu LINE, resmi blogunda yaptığı açıklama ile Microsoft’un müzik streaming servisi MixRadio’yu satın aldığını duyurdu.

Popüler mesajlaşma uygulaması LINE’ın sahibi LINE Corporation, resmi blogunda yaptığı bir açıklama ile Microsoft’un kişisel müzik streaming servisi MixRadio‘yu satın aldığını duyurdu.

Yapılan açıklamada satın alma işleminin bir parçası olarak MixRadio’nun Microsoft’la çalışmaya devam edeceği belirtildi. Buna göre MixRadio Lumia model akıllı telefonlarda 3. parti servisi olarak çalışmaya devam edecek.

LINE - MixRadio
LINE – MixRadio

Satın alma işlemi ile ilgili olarak daha fazla detay verilmese de MixRadio’nun başındaki isim Jyrki Rosenberg, LINE’ın kendi vizyonlarını çok iyi yansıttığını ve sağlanan anlaşma ile MixRadio’nun daha geniş kitlelere ulaşacağını belirtti.

MixRadio ilk olarak bir Nokia servisi olarak geliştirilmişti. Microsoft’un Nokia’nın mobil birimini satın almasının ardından ise bağımsız bir servis olarak çalışmaya devam etmişti. Şimdi ise LINE’ın satın almasının ardından çok daha geniş kitlelere ulaşma imkanı yakalamış durumda.

Bakalım ilerleyen günlerde bu anlaşma her iki şirketin vizyonunu nasıl etkileyecek hep birlikte görmüş olacağız.

KAYNAKLINE BLOG

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler