AnasayfaSosyal Medya#JeSuisCharlie Hashtagi Twitter'da 5 Milyondan Fazla Kullanıldı

#JeSuisCharlie Hashtagi Twitter’da 5 Milyondan Fazla Kullanıldı

Charlie Hebdo saldırısının ardından başlatılan #JeSuisCharlie hashtagi Twitter’da toplam 5 milyondan fazla kullanıldı.

Fransa’nın başkenti Paris’te ünlü mizah dergisi Charlie Hebdo‘nun merkezine yapılan saldırının ardından tüm dünya bu saldırıya tepkisini gösterdi. Sosyal medya platformları da bu tepkinin büyümesinde önemli bir rol aldı. Özellikle Twitter’da açılan #JeSuisCharlie (anlamı: “Ben Charlie’yim”) hashtagi 5 milyondan fazla kullanıldı.

[vc_button title=”Anonymous’tan Charlie Hebdo Saldırganlarına Mesaj” target=”_blank” color=”default” size=”size_large2″ href=”https://www.webmasto.com/anonymous-charlie-hebdo-saldirganlarina-mesaj”]

Arap Baharı, Gezi Parkı, Wall Street gibi dünyaya etki eden hadiselerde çok önemli bir yer edinen Twitter, Charlie Hebdo saldırısında da son derece yoğun bir şekilde kullanıldı. Öyle ki; hadisenin yaşandığı andan sonraki 2 gün içinde saldırıyı protesto etmek için açılan #JeSuisCharlie hashtagi 3 milyondan fazla kullanıldı. Toplam kullanım sayısı ise 5 milyonu geçti. Bu da #JeSuisCharlie hashtagini Twitter tarihi boyunca en fazla kullanılan hashtaglerden biri haline getirdi.

#JeSuisCharlie Twitter Haritası
#JeSuisCharlie Twitter Haritası

Her ne kadar #JeSuis hashtagi 5 milyon sayısını geçerek popüler hashtagler arasına girse de; Twitter’da daha yoğun şekilde kullanılan hashtagler de mevcut. #vote5sos (78 milyon)#WorldCupFinal (32.1 milyon) gibi hashtagler bunlardan birkaçı.

#JeSuisCharlie hashtagi için hazırlanan tweet haritasını inceleyerek de ilgili hashtage atılan tweetlerin (saldırının yapıldığı 7 Ocak 2014 tarihinde) ne denli yoğun olduğunu aşağıdan inceleyebilirsiniz.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler