AnasayfaTeknolojiiPhone'dan Android'e Geçiş Artık Daha Kolay

iPhone’dan Android’e Geçiş Artık Daha Kolay

Google, yenilenen sistemiyle iPhone kullanıcılarının Android’e geçmesini artık daha kolay hale getiriyor.

Birbirinden bağımsız iki platform arasında geçiş yapmak oldukça sancılı bir süreç olabiliyor. Zira rehberdeki kişilerden fotoğraflara kadar birçok şeyi aktarırken bazı zorluklar çıkabiliyor. Google ise bu işlemi kolaylaştırmak için daha önce iPhone kullanıcıları için “Android’e Geçiş Yap” adında bir sayfa oluşturmuştu. Google Drive ile güncellenen sistem şimdi ise iPhone kullanıcılarına çok daha fazla kolaylık sağlıyor.

Google Drive’ın entegre edildiği Android’e Geçiş Yap sayfası üzerinden iPhone kullanıcılarının rehber, takvim, fotoğraf & video gibi ilgili tüm verileri Google Drive’a indirmesi sağlanıyor. Sonrasında ise indirilen veriler doğrudan Android cihaza geri yüklenebiliyor.

Daha önce iPhone kullanıcıları tüm bu işlemleri tek tek ve elle yapması gerekiyordu. Şimdi ise tüm işlemleri Google Drive otomatik olarak yapıyor. Yani iPhone’dan aktarılan kişiler (rehber), takvim etkinlikleri, fotoğraf & videolar; sırasıyla Google Contacts, Google Calendar ve Google Photos platformlarına otomatik olarak transfer ediliyor.

Yedekleme işlemi tamamlandıktan sonra, Android cihazda aynı hesapla oturum açıldığında, yedeklenen tüm veriler doğru platformlara olacak şekilde geri yükleniyor.

Eğer siz de verilerinizi kaybetmeden iPhone’dan Android’e geçiş yapmak isteyenlerdenseniz, Google’ın Android’e Geçiş Yap sayfasına bir göz atabilirsiniz.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler