AnasayfaHaberleriOS 8 Yeni Fitness Uygulaması "Healthbook" İle Gelebilir

iOS 8 Yeni Fitness Uygulaması “Healthbook” İle Gelebilir

Apple’ın iOS 8 ile birlikte duyurmayı planladığı Healthbook adındaki yeni uygulama, kullanıcının fitness ve sağlık takibi yapmasını sağlayacak.

Apple’ın yıl içinde duyurması beklenen iOS 8 ile ilgili söylentiler başladı. 9to5Mac sitesinin haberine göre iOS 8 ile birlikte yeni bir fitness uygulaması da geliyor. Adı: Healthbook.

Apple’ın yakın zamanda duyurulması beklenen akıllı saati iWatch ile entegre halinde çalışacak olan ve iOS 8 ile birlikte duyurulması beklenen Healthbook uygulaması kullanıcıya; atılan adım sayısı, yakılan kalori miktarı, yapılan yürüyüş mesafeleri gibi fitness istatistiklerini sunacak. Nike+ Fuel, Fitbit ve Jawbone UP! gibi akıllı bilekliklerin özelliklerini taşıyacak olan Healthbook uygulaması bu özelliklerin yanı sıra tansiyon, hidrasyon seviyeleri, kalp atış hızı ve daha fazlasını kullanıcıya sunacak.

Uygulama aynı zamanda kullanıcıların ilaç takibi yapmalarını da sağlayacak. Yani kullanılan ilaçların bilgilerini uygulamaya kaydederek, kullanıcılar için bir hatırlatma mekanizması oluşturulmuş olacak. Bu ise iOS cihazlarda hali hazırda bulunan hatırlatıcı uygulaması ile sağlanacak.

Apple şirketinin geçen sene donanım ve yazılım projelerinde çalışması için birçok sağlık uzmanını işe aldığını da hatırlarsak, Apple’ın önümüzdeki günlerde sağlık alanında ortaya koyacağı yeni projeler ile gündeme geleceğini söyleyebiliriz.

Görsel: Cuberto / Dribbble

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler