AnasayfaHaberlerIntel Bilişim Güvenliği Firması PasswordBox'ı Satın Aldı

Intel Bilişim Güvenliği Firması PasswordBox’ı Satın Aldı

Intel, Kanada merkezli bilişim güvenliği firması PasswordBox’ı satın aldığını duyurdu. Satın alma miktarı ise belli değil.

Intel kullanıcılara ücretsiz şifre yönetimi hizmeti sunan Kanada merkezli güvenlik firması PasswordBox’ı satın aldı. Firmanın 48 kişilik çalışanı da Intel Security Group bünyesine katıldı. Satın alma işleminin hangi şartlarda ve hani miktarda gerçekleştirildiği ise belirtilmedi.

Google’ın Yeni Güvenlik Araçları İle Hesabınızı Güvende Tutun

Dünyanın en büyük çip üreticisi Intel’in PasswordBox servisi ile, Safe Identity (Güvenli Kimlik) projesi kapsamında, kullanıcıların birçok dijital platformlardaki şifrelerini akılda tutma zorunluluğunu ortadan kaldırmayı amaçlıyor.

PasswordBox
PasswordBox

2010 yılında 7.68 milyar dolara satın aldığı güvenlik firması McAfee ile gündeme gelen Intel, şimdi de PasswordBox ile güvenlik konusunda bir adım daha atarak bu konudaki ciddiyetini vurgulamak istiyor.

2012 yılında kurulan PasswordBox’ın şimdiye kadar 14 milyondan fazla indirilmiş olmasının yanı sıra; CES 2014 fuarında En İyi Mobil Uygulama ödülünü kazanması da PasswordBox’ı öne çıkaran durumlardan biri olmuştu.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler