AnasayfaSosyal MedyaInstant Articles'a 360 Derece Video ve Fotoğraf Desteği Geldi

Instant Articles’a 360 Derece Video ve Fotoğraf Desteği Geldi

Facebook’un yayıncılar için sunduğu içerik görüntüleme servisi Instant Articles, 360 derece video ve fotoğraf desteğine kavuştu.

Geçtiğimiz sene 360 derece video desteğini, geçtiğimiz Haziran ayında ise 360 derece fotoğraf desteğine kavuşan Facebook, yayıncılar için yaptığı yeniliklerine devam ediyor.

Facebook’un bir süredir kullanımda olan Instant Articles (Hızlı Makaleler) servisi ise bu bağlamda yeni interaktif özelliklere kavuşmuş durumda. Yeni duyurulan özellikler sayesinde yayıncılar artık Instant Articles uyumlu makalelerine 360 derece video ve 360 derece fotoğraf ekleyebilecekler.

Facebook Instant Articles 360 derece fotoğraf

Kullanıcılar, Instant Articles kapsamında gösterilen 360 derece video ve fotoğrafları, statik fotoğraflarda olduğu gibi yine mobil cihazları sağa, sola, yukarıya ve aşağıya çevirme hareketleri ile görüntüleyebilecekler. Üzerlerine tıkladıklarında ise 360 derece deneyimini tam ekran yaşayabilecekler.

Yeni özelliği ilk test eden yayıncılar arasında ise USA TODAY NETWORK ve BILD bulunuyor.

An itibariyle tüm yayıncıların kullanımına sunulan 360 derece fotoğraf ve video özelliğini deneyimlemek isterseniz, Instant Articles Facebook sayfası üzerinden USA Today veya BILD tarafından paylaşılan Instant Articles uyumlu makaleleri inceleyebilirsiniz. Ancak bunun için kullandığınız Facebook Android veya Facebook iOS uygulamaların güncel olması gerektiğini de belirtmek gerekiyor.

Eğer bir yayıncıysanız da, 360 derece video ve fotoğrafları yayınlarınıza nasıl entegre edeceğinizi buradaki açıklamalardan öğrenebilirsiniz.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler