AnasayfaSosyal MedyaInstagram Hikayelerini Tarayıcıda Görüntüleyin

Instagram Hikayelerini Tarayıcıda Görüntüleyin

Popüler fotoğraf ve video paylaşım platformu Instagram, geçtiğimiz günlerde kullanıma sunduğu Snapchat Stories’e benzeyen yeni Instagram Hikayeler özelliği ile oldukça konuşulmuştu. Ancak normal şartlar altında sadece mobil cihazlar üzerinden erişim sağlanabilen bu hikayelere artık web üzerinden ulaşmak da mümkün.

Eğer Instagram hikayelerini web üzerinden görüntüleyebilmek istiyor ve tarayıcı olarak Google Chrome kullanıyorsanız basit bir uzantı sayesinde bunu gerçekleştirebilirsiniz.

Chrome IG Story adı verilen yeni bir Chrome uzantısı, kullanıcıların sadece Instagram’ın mobil uygulaması üzerinden görüntüleyebildiği Instagram hikayelerini tarayıcı üzerinden de görüntüleyebilmesini sağlıyor. Üstelik mobildeki deneyim ile arasında pek bir fark yok.

Tek yapmanız gereken ise buradaki bağlantıya tıklayarak ilgili Chrome uzantısını yüklemek ve instagram.com‘a giriş yapmak.

Instagram Hikayeleri Chrome Uzantısı IG Story

Uzantıyı aktif edip Instagram’ın web sürümünü açtığınızda, aynı mobilde olduğu gibi tüm hikayeler ekranın en üst kısmında sıralanıyor. Herhangi bir hikayeye tıkladığınızda ise sağa sola geçiş butonları ile içerikler arasında geçiş yapabiliyorsunuz.

Sol üst köşedeki numaralardan da ilgili hikayeye ait kaç içerik olduğunu görebiliyorsunuz (1/4, 2/4 gibi). Ayrıca farenizin sol tuşu ile fotoğrafları yakınlaştırabilir sağ tuşu ile de standart açılan menü üzerinden hikayedeki fotoğraf ve videoları indirebilirsiniz.

An itibariyle uzantıda ufak tefek arayüz hatalarının bulunduğunu da belirtmekte fayda var. Ancak genel işleyiş olarak ihtiyacı karşıladığını söyleyebiliriz.

Instagram’ın şikayeti üzerine mağazadan kaldırılmadan Chrome IG Story uzantısını denemek isterseniz Chrome Web Mağazası’nı ziyaret edebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Sosyal Medyada Paylaşılan Fotoğraflara Bir De Bu Açıdan Bakın

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler