Anasayfaİnternetİnci Sözlük'ten "Android Namık" Trollemesi

İnci Sözlük’ten “Android Namık” Trollemesi

Türkiye’nin popüler sözlük platformlarından olan İnci Sözlük, Android’in en son sürümü olan Android N için eğlenceli bir trolleme akımı başlattı.

Bildiğiniz üzere Google, bu hafta düzenlenen Google I/O 2016 konferansında Android’in son sürümü olan Android N için isim önerilerini kullanıcılardan alacağını duyurmuştu. Buna göre kullanıcıların “N” harfi ile başlayan isim önerilerine göre Android’in son sürümünün adı belirlenecekti. Ancak çoğu kişinin önerdiği Noodle, Nutella vs gibi isimlerine karşı İnci Sözlük’ten ise çok daha farklı bir isim önerisi geldi: “NAMIK”.

Android Namık

Hepimizin bildiği gibi normalde Android sürümlerine alfabetik olarak tatlı isimleri veriliyor. Dolayısıyla bu soruna da çözüm getirmek isteyen İnci Sözlük topluluğu, “Namık Tatlısı” ismiyle birçok platformda da içerikler girmeye başladı.

Android Namık akımı sadece bununla da sınırlı değil elbet. Bu akıma katılan kullanıcılar birçok platformdan bu trolleme eylemine destek veriyor. Facebook’ta açılan etkinlik, Wikipedia’da açılan “Namık Tatlısı” başlığı, hazırlanan videolar bunlardan bazıları…

Namık Tatlısı

Hatta Android Namık için bir tanıtım videosu da hazırlanmış durumda.

Eğer sizin de Android’in son sürümü için düşündüğünüz bir isim varsa veya “NAMIK” yazmak isterseniz buradaki sayfadan önerinizi Google’a gönderebilirsiniz :) (Son tarih 8 Haziran 2016).

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler