AnasayfaTeknolojiIBM Canlı Yayın Platformu Ustream'i Satın Aldı

IBM Canlı Yayın Platformu Ustream’i Satın Aldı

Dünyanın en büyük bilişim şirketlerinden biri olan IBM, resmi sitesi üzerinden yaptığı bir açıklama ile popüler canlı yayın platformu Ustream‘i satın aldığını duyurdu. Yapılan açıklamada satın alma miktarıyla ilgili bir bilgi verilmese de, çeşitli kaynaklar bu rakamın yaklaşık 130 milyon dolar olduğunu söylüyor.

Bulut tabanlı canlı video yayın platformu Ustream, kurulduğu 2007 yılından bugüne kullanıcı kitlesini büyük ölçüde arttırmış, canlı yayın platformları arasındaki yerini sağlamlaştırmıştı. Son açıklanan istatistiklere göre ise Ustream’in aylık 80 milyon canlı yayın izleyen kullanıcısı bulunuyor.

IBM - Ustream

IBM’in bulut sistemi odaklı yeni birimi IBM Cloud Video Services altında değerlendirilecek olan Ustream’in, bu bağlamda birimin temellerini sağlamlaştırmış olacak. Ancak Ustream’in IBM’in bulut biriminde tek başına yer alan bir platform olmadığını belirtmekte fayda var. Zira IBM Ustream’den önce Clearleap, Cleversafe, Aspera gibi firmaları da satın almış ve bulut tabanlı video servisi birimine dahil etmişti.

Yeni satın almalar ile birlikte IBM Cloud Video Services biriminin altyapısını oluşturan IBM, bu bağlamda bulut-tabanlı video alanında yeni gelecek planlarını yapmaya başlayacak.

IBM Cloud Video Services

KAYNAKIBM

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler