AnasayfaHaberlerGüney Kore 5G Teknolojisi İçin Düğmeye Bastı

Güney Kore 5G Teknolojisi İçin Düğmeye Bastı

Güney Kore, 4G’den 1000 kat daha hızlı olan 5G teknolojisini hayata geçirmek için çalışmalara başladı.

Güney Kore, 5G teknolojisini hayata geçirme konusunda çalışmalara başladı. Ülkenin haberleşme ve teknoloji bakanlığı tarafından başlatılan çalışmaların 6 yıl sonra tamamlanması bekleniyor.

Yonhap News‘in haberine göre 5G teknolojisini hayata geçirmek adına 1.5 milyar dolar yatırım yapan Güney Kore, yerel firmalar ile 2020 yılına kadar çalışmalarını sürdürmeyi planlıyor. Şimdiki LTE teknolojisine göre yaklaşık olarak 1000 kat daha hızlı olması bekleniyor. Bu da 800MB’lık bir dosyanın 1 saniyede indirilebilmesi anlamına geliyor. Geçen yılın ortalarında duyurulan LTE-Advanced teknolojisinde ise bu dosya yaklaşık olarak 40 saniyede indirilebiliyor (teorik olarak).

güney kore 5g
güney kore 5g

The Guardian‘ın haberine göre Güney Kore hükümeti 5G teknolojisini resmi olarak 2020’ye doğru duyurmayı planlıyor. Bu süre zarfında ise LG ve Samsung gibi akıllı telefon üreticileriyle testlerine devam edecek. Ayrıca önümüzdeki yıl içerisinde 5G teknolojisi sosyal ağlar üzerinde test edilmeye başlanacak.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler