AnasayfaİnternetGoogle'ın Yeni Arama Modu İle Artık Telefon-İçi Arama Yapabilirsiniz

Google’ın Yeni Arama Modu İle Artık Telefon-İçi Arama Yapabilirsiniz

Google’ın mobil uygulamalara erişim noktasında kullanıcılara sunduğu kolaylıklara sık sık rastlıyoruz. Ancak bu kez yeni arama modu sayesinde bu işi bir adım daha öteye götürüyor.

Mobil cihazınız üzerinden Google uygulamasını açtığınızda, ya da Google Now ile herhangi bir arama yaptığınızda artık yeni bir “Telefon” (In Apps) sekmesi ile daha karşılaşacaksınız. Haberler, Videolar, Resimler gibi farklı türde arama sonuçlarının listelendiği menüye dahil edilen yeni “Telefon” modunu kullanarak, aradığınızı cihazınızda yüklü olan uygulamalar arasında kolay bir şekilde bulabileceksiniz.

Google Arama Sonuçları Telefon İçi Arama Modu

Google’a gelen yeni arama modunun sadece cihazınızda yüklü olan uygulamaları kapsadığını belirtmek gerekiyor. Yani arama yaptığınızda çıkan sonuçlar örneğin Mesajlar, Rehber, E-posta, Spotify, YouTube gibi cihazınızda yüklü olan uygulamalar ile eşleşen sonuçlar oluyor.

Şimdilik sadece Android cihazlarda kullanılabilen yeni arama özelliğinin tamamen yerel çalıştığını; yani kullanabilmek için herhangi bir internet bağlantısına ihtiyaç duymadığını da vurgulamak gerekiyor. Ayrıca istediğiniz uygulamayı filtreleyerek ilgili uygulamaların arama sonuçlarında çıkmasını engelleyebiliyorsunuz.

Google ayrıca yeni arama özelliğine entegre edilen standart yerleşik uygulamaların yanı sıra, yakın zamanda Facebook Messenger, LinkedIn, Evernote, Glide, Todoist ve Google Keep gibi uygulamaların da listeye ekleneceğini ifade ediyor. Ek olarak LG V20’den başlayarak yakın zamanda bazı telefonlara da bu yeni özellik için bir kısayol ekleneceğini belirtiyor.

Google In Apps

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler