AnasayfaTeknolojiGoogle'dan Android tabletler için yeni çocuk modu: Kids Space

Google’dan Android tabletler için yeni çocuk modu: Kids Space

Google tamamen çocuk dostu ve ebeveynler tam kontrol sağlayan yeni kullanım modu Kid Space'i duyurdu.

Google tamamen çocuk dostu ve ebeveynler tam kontrol sağlayan yeni kullanım modu Kid Space‘i duyurdu.

İlk olarak Lenovo’nun yeni tableti M10 HD GEN 2 modelinde gördüğümüz Kids Space, ilerleyen günlerde birçok üründe kullanılacak. Kids Space, Android tabletlerin, Amazon’un Fire HD Kids Edition’ı gibi özellikle çocuklara yönelik üretilmiş ürünlerle yarışabilmesi için tasarlandı. Ki Lenovo da, ev içerisinde tabletlerin birçok kişi tarafından kullanıldığını ve muhtemelen bu sebeple çocuk moduna geçiş sağlayan normal bir tabletin diğerlerinden daha kullanışlı olacağını belirtiyor.

Bu sebeple, Lenovo Tab M10 HD Gen 2 tableti, aynı anda birçok ayrı profil açmaya izin verdiği için aile içinde ortak kullanılabilecek bir ürün olarak öne sürüyor.

Google‘ın “zenginleştirici, yüksek kalite ve güvenilir içerik” olarak betimlediği çocuk modu, 9 yaşın altındaki çocuklar için tasarlandı. Bu kullanım moduyla beraber çocuklar; kitaplığa, uygulamalara, oyunlara, videolara ve kitaplara rengarenk arayüzü kullanarak kolaylıkla erişebilecek.

Kids Space‘in sahip olduğu içerikler ise hayvanlar veya ev ödevi yardımı gibi konulara göre sınıflandırabiliyor. Bunlara ek olarak modun içinde daha konforlu bir kullanım sağlamak için Yap, Oyna, Oku ve İzle sekmeleri de bulunuyor. Ebeveynler, tabletlerine Google Oyunlar’dan ek uygulamalar ekleyebilirken çocuklar da kendileri için simge oluşturabiliyor.

KAYNAKGoogle

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler