AnasayfaHaberlerGoogle Yeni Gmail Arayüzü İçin Testlere Başladı

Google Yeni Gmail Arayüzü İçin Testlere Başladı

Google, popüler e-posta servisi Gmail’e sade ve ferah bir görünüm kazandırmak için yeni arayüz tasarım çalışmalarına başladı.

Geçtiğimiz yaz aylarında duyurulan yeni Gelen Kutusu sekmeleri ile tasarımda bazı değişikliklere giden Google, bu sefer platformun arayüz tasarımını tamamen değiştirmek istiyor. Geek.com tarafından paylaşılan görüntüler ise yeni tasarım hakkında bize bazı ipuçları veriyor.

Henüz test aşamasında olan yeni arayüz tasarımının Google tarafından onaylanıp onaylanmayacağı ise henüz belli değil. Yani yeni tasarım eğer Google’ın onayından geçerse aşağıdaki gibi arayüze sahip bir Gmail ile karşılaşacağız.

Resmi büyütmek için üzerine tıklayın.

Yeni Gmail arayüz tasarımı
Yeni Gmail arayüz tasarımı

Yeni tasarımda en çok sadelik göze çarpıyor. Şu anki tasarımda olduğu gibi muhtemelen birçok kişiselleştirilebilir özellik bu yeni tasarımda da yer alacak. Ancak orijinal/default hali ile bakıldığında ve genel olarak ana hatlar incelendiğinde Gmail’in tamamen amaca yönelik bir tasarım oluşturduğunu söyleyebiliriz. Yani yeni arayüz tasarımı tamamen e-posta odaklı hazırlanmış.

Google’ın bu tasarımı onaylayıp onaylamayacağı henüz belli olmasa da birçok kişi tarafından sadeliği ve ferahlığı açısından beğenildiğini söyleyebiliriz.

Görsellerin tamamına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Büyütmek için üzerine tıklayın.

KAYNAKGeek

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler