AnasayfaHaberlerGoogle Üzerinden Solitaire veya Tic-Tac-Toe Oynayın

Google Üzerinden Solitaire veya Tic-Tac-Toe Oynayın

Google, kullanıcılara arama sonuçları üzerinden klasik Solitaire ve Tic-Tac-Toe oyunlarını oynama imkanı sunuyor.

Arama sonuçları üzerinden sunduğu pratik sonuçlar ile kullanıcılara birçok kolaylık sağlayan Google, şimdi de sadece arama yaparak bir zamanların vazgeçilmezi olan Solitaire ve Türkiye’de daha çok “Üç Taş” ismiyle bilinen Tic-Tac-Toe oyunlarını oynama imkanı sunuyor.

Oyunları arama sonuçları üzerinden oynayabilmek için oyunların isimlerini aratmak gerekiyor (mobil veya web farketmiyor). Yani arama kutusuna “Solitaire” veya “Tic-Tac-Toe” yazdığınızda sonuç sayfasının hemen üzerinde küçük bir oyun ekran açılıyor ve ilgili oyunları hemen oynamaya başlayabiliyorsunuz.

Google Tic-Tac-Toe

Oyunda bazı kişiselleştirmeler yapmak da mümkün. Örneğin Tic-Tac-Toe oynarken oyunun zorluk derecesini (Kolay, Orta, İmkansız) ayarlayabiliyor veya Google’a karşı oynadığınız bu oyunu arkadaşınızla da oynayabiliyorsunuz.

Facebook Messenger’da Basketbol Oynayın

Google’ın duyurduğu bu küçük ancak eğlenceli yenilikler bununla da sınırlı değil. Oyunların yanı sıra Google artık hayvanların nasıl ses çıkardığına dair interaktif sonuçlar da veriyor. Örneğin “Köpek Sesi” veya “Köpekler nasıl ses çıkarır” şeklinde bir arama yaptığınızda Google köpeklerin çıkardığı sesin yazılı ve sesli hallerini doğrudan size gösteriyor. Sonucun hemen altında ise diğer hayvanlara ait sesler yer alıyor.

Google Hayvan Sesleri

Google’ın buna benzer daha birçok pratik sonuçlarının da olduğunu belirtmekte fayda var. Zira daha önce “flip a coin” aratarak yazı tura atma veya 2014’te tasarladıkları doodle üzerinden zeka küpü oynama gibi kullanıcılar için bazı küçük sürprizler yapmıştı.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler