AnasayfaİnternetGoogle Takvim'in Web Sürümüne Hatırlatıcı Özelliği Eklendi

Google Takvim’in Web Sürümüne Hatırlatıcı Özelliği Eklendi

Google Takvim‘de sunulan ve Google Inbox, Google Keep ile entegre halde çalışan hatırlatıcılar, artık Google Takvim’in web sürümü üzerinden de kullanılabiliyor.

Kişinin günlük hayatında oldukça yardımcı olan hatırlatıcılar, özellikle mobil cihazlarda sık sık kullanılan bir özellik. Google’ın akıllı e-posta servisi Google Inbox, not alma servisi Google Keep ve takvim servisi Google Calendar üzerinden oluşturulan hatırlatıcılar ise mobilde birbirleri arasında senkronize olarak kullanıcılara oldukça kolaylık sağlıyordu. Bu hatırlatıcılar şimdi ise Google Takvim’in web sürümü üzerinden de yönetilebiliyor olacak.

Google Takvim hatirlatici web surumu

Google Takvim’in web sürümüne gelen hatırlatıcılar, Android ve iOS cihazlarda olduğu gibi şu özelliklere sahip olacak:

  • Eğer bir hatırlatıcı tamamlanmadıysa, tamamlanıncaya kadar takvimin en üst kısmında gözükecek,
  • Inbox ve Keep gibi Google uygulamaları üzerinden oluşturulan hatırlatıcılar aynı zamanda Google Takvim’de de gösterilecek,
  • Mobil cihazlardan oluşturulan hatırlatıcılar, web sürümleri de dahil olmak üzere entegre halde çalışan tüm servislerde eş-zamanlı olarak gösterilecek.

Yeni özellik bu haftadan itibaren herkesin kullanımına açılmış olacak.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler