AnasayfaHaberlerGoogle, Sesleri Şifreye Dönüştüren Girişim SlickLogin'i Satın Aldı

Google, Sesleri Şifreye Dönüştüren Girişim SlickLogin’i Satın Aldı

Akıllı telefonlar aracılığıyla kullanıcıların seslerini şifreye dönüştüren SlickLogin girişimi Google tarafından satın alındı.

Google, son zamanlarda oldukça sık yaptığı satın alma işlemlerine bir yenisiyle devam ediyor. Boston Dynamics, Bitspin, Nest, Impermium ve son olarak DeepMind şirketini satın alan Google, şimdi ise sesleri şifreye dönüştürme teknolojisine sahip İsrail merkezli girişim olan SlickLogin’i bünyesine katmış oldu.

SlickLogin’in resmi sitesinde yapılan açıklamada satın alma işlemi doğrulanarak, 3 çalışanı ile birlikte Google’ın bünyesine katıldıkları belirtildi.

SlickLogin
SlickLogin

Güvenlik üzerine çalışmalar sürdüren SlickLogin özellikle, geliştirdikleri sesi şifreye dönüştürme teknolojisi ile biliniyor. Akıllı telefonlar aracılığı ile yayılan sesleri kırılması zor şifrelere dönüştüren SlickLogin girişimi, bundan böyle Google’ın bünyesinde çalışmalarına devam edecek.

Google’ın SlickLogin’i satın almasıyla birlikte, Google ürünlerine entegre etmesi bekleniyor. Zira bu teknolojiye sahip olan SlickLogin firması konu ile ilgili patentlere sahip durumda. Satın alma işlemi ile dolayısıyla patentler de Google’a ait olmuş oldu.

Sitede yapılan açıklamanın tam metni ise şöyle:

[quote_box_center]SlickLogin Joins Google

We started SlickLogin because security measures had become overly complicated and annoying.

Our friends thought we were insane, but we knew we could do better. So we set out to improve security while still making it simple for people to log in.

Today we`re announcing that the SlickLogin team is joining Google, a company that shares our core beliefs that logging in should be easy instead of frustrating, and authentication should be effective without getting in the way. Google was the first company to offer 2-step verification to everyone, for free – and they’re working on some great ideas that will make the internet safer for everyone. We couldn`t be more excited to join their efforts.

Or, Ori & Eran (The SlickLogin team)[/quote_box_center]

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler