AnasayfaSosyal MedyaGoogle+ Create İle Aktif Google+ Kullanıcıları Ödüllendirilecek

Google+ Create İle Aktif Google+ Kullanıcıları Ödüllendirilecek

Kasım 2015’te tamamen yenilenen ve standart sosyal medya anlayışından uzaklaşarak içeriğe ve topluluklara odaklandığını duyuran Google+, şimdi ise platformda aktif rol alan kullanıcılarını ödüllendirmek istiyor.

Google, yeni duyurduğu Google+ Create programı kapsamında platformu en aktif kullanan kişilere bir teşekkür mahiyetinde ödüller sunacak. Program sayesinde Koleksiyonlar gibi yeni duyurulan Google+ bölümleri de dahil olmak üzere güncel paylaşımlar yapan, etkin bir şekilde varlığını sürdüren kullanıcılar Google+ platformunda daha fazla kişiye ulaştırılması için ön planda tutulacak.

Aktif kullanıcılar Google+ Create ile nelere sahip olacak?

Google’ın sunduğu ödüller, aktif kullanıcıların daha fazla kişi tarafından keşfedilmesine yönelik olacak. Ayrıca çeşitli özelliklere herkesten ulaşabilme gibi bazı faydaları da bulunuyor. Ödüllerin tamamı ise şöyle:

  • Onaylanmış Profil (Verified Profile),
  • Yeni özelliklere herkesten önce erişim sağlama,
  • Google+ ekibi ile doğrudan iletişime geçebilecekleri özel bir kanal,
  • İçeriklerini daha fazla kişiye ve doğru kitleye ulaştırma (Öne Çıkan Koleksiyonlar gibi).

Google+ Koleksiyonlar

Bu ayrıcalıklar kimlere tanınacak?

Google+ Create programına dahil olacak kullanıcıların elbette bazı gereksinimleri de sağlamış olması gerekiyor. Google Ürün Yöneticisi Daniel Raynaud, bununla ilgili şunları ifade ediyor: “Belli bir konu üzerinde tutkusu olan ve bu tutkusunu gönderilere yansıtan kullanıcıları arıyoruz. Amacımız ise bu programı dünyanın her köşesinden farklı ilgileri ve tutkuları olan kullanıcılar ile geliştirmek. Dünyanın her yerinden müzisyenleri, zanaatkarları, sporcuları, fotoğrafçıları bir araya getirdiğinizde ortaya çok güzel şeyler çıkabilir.”

Google+ Create programına dahil olmak veya program ile ilgili daha fazla bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler