AnasayfaTasarımGoogle Play "Material Design" Tarzı Yeni Tasarımına Kavuştu

Google Play “Material Design” Tarzı Yeni Tasarımına Kavuştu

Android uygulama mağazası Google Play, ilk kez Google I/O etkinliğinde tanıtılan “Material Design” tarzı yeni tasarıma kavuştu.

İlk olarak Google I/O 2014 etkinliğinde tanıtılan ve Android’e bambaşka bir hava katacak olan Material Design, yavaş yavaş uygulamalara entegre edilmeye başladı. Android uygulama mağazası Google Play’in yeni aktif edilecek tasarımının da Material Design tarzı olacağı Google tarafından atılan bir tweet ile belirtilmişti. Şimdi ise belirtildiği gibi Material Design tarzı yeni Google Play tasarımı tüm kullanıcılara sunuldu.

Daha yumuşak arayüze kavuşan yeni Google Play’de tasarımında, uygulama anasayfasında önceden olduğu gibi UygulamalarOyunlar ve Kitaplar kategorileri en üst kısımda yer alırken; indirimli (belirli bir süreyle ücretsiz) uygulamalar için yeni fırsat köşeleri oluşturulmuş. Aşağı doğru inildikçe de Google Play’in daha fazla kişiselleştirilmesini sağlayan yeni öneri ve puanlama alanları yerleştirilmiş.

Google Play yeni tasarım
Google Play yeni tasarım

Uygulama sayfalarında da değişikliğe giden Google, çok daha sade ve çok daha kullanışlı bir arayüzü uygulama sayfalarına işlemiş. Sayfanın üst tarafında uygulama tanıtım videosu yer alırken, hemen altında daha fazla göze hitap eden uygulama istatistikleri (indirme sayısı, puanlama vs) yer alıyor. Sayfada aşağı doğru inildikçe de uygulama ile ilgili açıklama, görseller, yorumlar ve diğer önerilen uygulamalar beliriyor.

Geçiş efektleri ve buton tasarımları ile Google Play’de Material Design havası estiren Google’ın, böylelikle Google Play’i hem kullanıcı hem de satış odaklı bir tasarım ile şekillendirmiş diyebiliriz.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler