AnasayfaHaberlerGoogle Play Ödemelerine Parmak İzi Desteği Geldi

Google Play Ödemelerine Parmak İzi Desteği Geldi

Android 6.0 Marsmallow ile birlikte artık Google Play üzerinden gerçekleştirilen satın almalar parmak izi kullanılarak yapılabilecek.

Eğer parmak izi özelliğine sahip bir Android cihazınız var ve cihazınızda Android’in son sürümü olan Android 6.0 Marshmallow yüklü ise artık parmak izi kullanarak Google Play üzerinden satın almalar gerçekleştirebilirsiniz.

iOS kullanıcılarının iPhone 5S’ten bu yana (Touch ID) App Store üzerinde kullanabildiği bu özellik, geç de olsa Android Marshmallow sürümü ile birlikte Android kullanıcılarına gelmiş oldu.

Görsel: Android Police
Görsel: Android Police

Android tabanlı cihazlar arasında yerleşik olarak parmak izi tarayıcısına; ve aynı zamanda Marshmallow sürümüne sahip olan cihaz sayısı çok değil. Şimdilik bu özellikler sadece yeni duyurulan Huawei Nexus 6P ve LG Nexus 5X modellerinde bulunuyor. LG G4 ise Nexus modelleri dışında Marshmallow sürümünü ilk alacak olan akıllı telefon modellerinden biri. Ancak onda da ne yazık ki parmak izi tarayıcısı bulunmuyor.

Yeni özelliği kullanmak içinse Google Play Ayarları > Kullanıcı Ayarları menüsü altında parmak izi iznini manuel olarak aktif etmek gerekiyor.

Görsel: Android Police
Görsel: Android Police

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler