AnasayfaİnternetGoogle Play Filmler Türkiye'de Kullanıma Açıldı!

Google Play Filmler Türkiye’de Kullanıma Açıldı!

Google’ın film kiralama ve satın alma servisi Google Play Filmler (Google Play Movies) nihayet Türkiye’de de kullanıma sunuldu.

Daha önce birçok ülkede kullanımda olan ve yerli yabancı yüzlerce filmi Android cihazlar üzerinden yasal olarak izleyebilme imkanı sunan Google Play Filmler, sahip olduğu onlarca kategori ile artık Türkiye’deki kullanıcılara da hizmet verecek.

Google Play Filmler Türkiye

Google Play Filmler üzerinden düşük ücretler karşılığında hem yasal hem de yüksek kalitede film izlenebiliyor. Kullanıcılar dilerse satın aldığı filmleri cihazlarına indirerek internet bağlantısı olmadan da izleyebilme imkanına sahip oluyor. Ayrıca kullanıcılar filmler için standart kalite (SD) ya da yüksek kalite (HD) tercihi de yapabiliyor.

Korkudan maceraya, bilim kurgudan komediye yerli & yabancı birçok film an itibariyle kullanıcıların beğenisine sunuluyor. Satın alınan filmler ayrıca akıllı telefon, tablet, bilgisayar veya televizyonları üzerinden izlebiliyor. Kullanıcılar ise izlemeye başladığı bir filmi bir başka cihaz üzerinden kaldığı yerden devam edebiliyor.

Google Play Movies Turkiye

An itibariyle 100’den fazla ülkede kullanıma sunulan Google Play Filmler, 2,99 TL‘den başlayan fiyatlar ile kullanıcılara sunuluyor. Ancak bu ortalama rakamların kiralama için geçerli olduğunu; satın almak isteyen kullanıcıların bundan biraz daha fazla ödemesi gerektiğinin de altını çizmek gerekiyor.

Netflix’in Türkiye’de kullanıma sunulmasının ardından Google Play Filmler’in de Türkiye içinde hizmetine başlaması akıllara “Türkiye’deki korsan film yayıncılığı biter mi?” sorusunu beraberinde getiriyor. Zira Türkiye’de online dizi ve filmlerin illegal yayınlanması ve izlenmesi oldukça yaygın bir durum. Ancak Netflix, Google Play Filmler gibi düşük fiyata yasal yollardan hizmet veren servisler ile bu korsan yayıncılığın eski ününü kaybedeceğini de söyleyebiliriz.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler