Google, popüler fotoğraf servisi Google Photos (Google Fotoğraflar) için hazırladığı reklam videosunda yine iPhone‘a gönderme yaptı.

Google Photos için hazırladığı reklamda iPhone’a gönderme yapan Google, 16 GB kapasiteye sahip iPhone’un depolama problemini gösterirken; Google Photos’un yedekleme özelliği ile eşleştirilen depolama alanı açma özelliğini ön plana çıkarıyor.

Bilindiği gibi Google Photos’ta tercihe bağlı olarak çeşitli fotoğraf klasörler otomatik olarak Google Photos hesabı üzerinden yedeklenebiliyor. Yedeklenen fotoğrafların bir kopyası da yine telefonda kalıyor. Hafıza dolduğunda ise Google Photos telefonda yedeklenen bu fotoğraflar için kullanıcılara otomatik olarak temizlik yapabilme özelliği sunuyor.

Apple’ın da iCloud üzerinden benzer bir hizmeti olduğunu belirtmek gerekiyor. Ancak Google Photos kullanıcılarına ücretsiz olarak sınırsız depolama alanı sunarken; Apple belli bir alandan sonra kullanıcılardan ücret talep ediyor. Dolayısıyla bu özelliğini reklam videosu ile pekiştirmek isteyen Google, iPhone’un en fazla şikayet edilen özelliklerinden birini, yani depolama sorununu ele alarak kullanıcılara mesajını veriyor.

İşte Google Photos için hazırlanan o reklam videosu: