AnasayfaHaberlerGoogle'dan Yeni SMS & MMS Uygulaması: Messenger

Google’dan Yeni SMS & MMS Uygulaması: Messenger

Google kullanıcıların SMS ve MMS servislerini ayrı bir uygulama ile kullanabilmelerini sağlamak amacıyla yeni uygulaması Google Messenger’ı kullanıma sundu.

Daha önce Hangouts uygulaması ile SMS ve sohbet sistemini birleştiren Google, SMS ve MMS’lerini Hangouts ve telefonun yerel SMS uygulamasından bağımsız olarak kullanabilmeleri adına yeni mesajlaşma uygulaması Google Messenger’ı kullanıma sundu.

Material Design tasarım standardına uygun olarak geliştirilen Google Messenger uygulaması, kullanıcıların standart SMS ve MMS gönderip alabilmelerini sağlıyor. Tasarımın verdiği sadelik, kullanıcının mesajlaşma deneyimini arttırdığı gibi; hızlı geçişler sayesinde daha kolay ve rahat bir kullanım sağlıyor.

Google Messenger
Google Messenger

Yepyeni bir arayüz deneyimi sunan Google Messenger uygulaması Android ile birlikte yerleşik olarak gelen SMS uygulamasının bazı eksiklerini de gidermiş durumda. Yeni gelen özellikler arasında ise; kişi engelleme, hızlı fotoğraf paylaşımı, tam emoji desteği ve daha fazlası bulunuyor.

Her ne kadar SMS ve MMS kullanımı gün geçtikçe azalsa da, bu servisini kullanan kişiler için Google Messenger uygulaması oldukça iyi bir alternatif olarak görülebilir.

[vc_button title=”Google Messenger | Google Play” target=”_blank” color=”default” size=”default2″ href=”https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.messaging”]

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler