AnasayfaHaberlerGoogle Maps Android Uygulamasına Trafik Bileşeni Geldi

Google Maps Android Uygulamasına Trafik Bileşeni Geldi

Google Haritalar uygulamasına gelen yeni güncelleme ile birlikte kullanıcılar artık tek tıklama ile trafik durumunu görebilecek.

İstanbul, New York, Londra gibi kalabalık şehirlerde yaşayan Android kullanıcıları için pratik bir özellik daha kullanıma sunuldu. Google Maps Android uygulamasının 9.39 sürümü ile birlikte gelen trafik bileşeni sayesinde, kullanıcılar artık tek bir tıklama ile çevresindeki trafik durumunu görebilecekler.

Android cihazların ana ekranına 1×1 boyutunda eklenen yeni bileşen, kullanıcıları doğrudan trafik ekranına yönlendiriyor ve yakındaki yolların trafik durumunu görüntülemeyi sağlıyor.

Google Maps 9.39 Traffic Nearby

Yeni trafik bileşeni iki şekilde eklenebiliyor. Birincisi; Android’in standart bileşen ekranı üzerindeki trafik bileşenini seçmek. İkincisi ise; Google Maps üzerindeki “Traffic Nearby” ekranı üzerinden bileşeni ana ekrana göndermek.

“Traffic nearby” özelliğinin şu anda sadece Android cihazlar için sunulduğunu belirtmekte fayda var. iOS’a ne zaman geleceği ise henüz bilinmiyor.

Google Maps’in 9.39 sürümüyle gelen bir diğer yenilik ise mekanların yoğun saatlerini canlı olarak göstermesi. Yani Google Maps üzerinde incelediğiniz bir restoranın, mağazanın veya halka açık herhangi bir yerin o anda yoğun olup olmadığını artık canlı olarak görüntülemeniz mümkün.

Google Haritalar Yoğun Saatler

Henüz Beta sürümünde olan yeni versiyonu hemen indirmek isterseniz buraya (APK) tıklayabilirsiniz.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler