AnasayfaİnternetGoogle Görseller'e Kaydetme Özelliği Geldi

Google Görseller’e Kaydetme Özelliği Geldi

Google’ın görsel arama servisi Google Görseller’e “Kaydet” ve “Kaydedilenler” olarak iki yeni buton eklendi.

Söz konusu internet üzerinden görsel arama ve indirme olduğunda en çok kullanılan servislerin başında gelen Google Görseller, küçük ancak pratik bir fonksiyona daha kavuştu. Bundan böyle kullanıcılar Google Görseller üzerinde açılan görsellerin yan tarafındaki yeni “Kaydet” butonu ile görseli doğrudan kaydedebilecek; “Kaydedilenler” butonu ile de kaydettiği görsellere ulaşabilecek.

Google Görseller Kaydet Kaydedilenler

Hatırlarsanız Nisan 2016’da Google, “Save to Google” ismiyle yeni bir Chrome uzantısını duyurmuştu. Buna göre kullanıcılar uzantı sayesinde web sayfalarını doğrudan kaydedebiliyor ve kaydettiği bu içeriklere ise google.com/save adresinden ulaşabiliyordu.

Google Görseller’e gelen bu kaydetme özelliği de aynı sisteme entegre edilmiş durumda. Yani görselleri kaydeden kullanıcılar ister “Kaydedilenler” butonu üzerinden, isterse google.com/save adresi üzerinden kaydettiği görsellere ulaşabilecek.

Google Save Kaydet

Google Görseller’e eklenen özellik sadece web ile de sınırlı değil. Öyle ki mobil cihazlar üzerinde de aynı butonlar yer alıyor:

Google Görseller Kaydet Mobil

Google’ın arama servisine dahil ettiği bu yeni özellik, özellikle gün içerisinde çok fazla görsele ihtiyaç duyan ve bu görselleri cihazında tutmak istemeyen (kendi Google hesabı üzerinden bulutta tutmak isteyen) kullanıcılar için oldukça faydalı olacak gibi görünüyor.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler