AnasayfaHaberlerGoogle Glass'a Android KitKat Güncellemesi Geliyor

Google Glass’a Android KitKat Güncellemesi Geliyor

Giyilebilir teknolojide liderliği sürdüren akıllı gözlük Google Glass’a önümüzdeki hafta Android KitKat güncellemesi geliyor.

Google, akıllı gözlüğü Google Glass için önümüzdeki hafta Android KitKat güncellemesi çıkartacaklarını duyurdu. Bugün 1 günlüğüne herkes için 1500 dolardan satışa sunulan Google Glass, önümüzdeki hafta alacağı KitKat güncellemesi ile performans iyileştirmeleri ve bazı yeni özelliklere kavuşacak.

Google Glass’a gelecek olan Android KitKat güncellemesinde, batarya performansı arttırılacak. Google konu ile ilgili yaptığı açıklamada batarya performansının arttırılması ile Google Glass’ın daha güvenilir hale getirildiğini belirtti.

Önümüzdeki hafta çıkacak olan güncellemede, batarya performansının arttırılmasının yanı sıra fotoğraflar için yeni bir galeri sistemi de eklenecek. Artık fotoğraflar arası geçiş yapıldığında birden fazla fotoğraf aynı anda görüntülenebilecek. Daha hızlı ve daha kolay fotoğraf paylaşımı yapılabilmesi için de Hangouts’a fotoğraflı cevap özelliği gelecek. Ancak videolu görüşme özelliği bu güncellemede olmayacak.

Herkesin beklediği videolu görüşme özelliğinin ertelenmesi konusunda Google, henüz bu sistemin üzerinde yoğunlaştıkları yüksek standartlara uymadığını, bundan dolayı da bu özelliğin şimdilik ertelendiğini belirtti.

OK Glass komutu
OK Glass komutu

Bunların yanı sıra Kitkat güncellemesi ile birlikte iyileştirilen ses komutları var. Artık komutun aktif olması için cihaza dokunulduğunda ya da “OK Glass” komutu verildiğinde, komutlar kullanım sıklığına ve frekansa göre sıralanacak. Böylelikle en çok kullanılan komutlara daha rahat ulaşılarak hızlı ve rahat bir kullanım sağlanmış olacak.

Google’ın verdiği bilgiler ışığında yeni Android güncellemesi ile birlikte gelen son yeniliğe göre, Google Glass sahiplerinin geri bildirim yapması kolaylaştırılacak. Cihaz sahipleri Ayarlar > Cihaz bilgisi kısmından kolay bir şekilde geri bildirim yapabilecek. Bunların yanı sıra e-posta, ses ve yazı olarak gönderilen geri bildirimler varlığını koruyacak.

Google’ın açıkladığı yenilikler bunlardan ibaret. Ancak daha fazla yeniliğin olduğu belirtiliyor. Bunu da güncelleme geldikten sonra deneyimleyen kişilerden öğrenmiş olacağız.

KAYNAKGoogle

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler