AnasayfaİnternetGoogle Formlar'a Yeni Özellikler Eklendi

Google Formlar’a Yeni Özellikler Eklendi

Google‘ın popüler online form servisi Google Forms veya Türkçesiyle Google Formlar, yenilenen arayüzünün ardından şimdi de özellikle iş veya eğitim amacıyla kullanan kişilerin işine yarayacak bazı yeni özelliklere kavuştu.

Google Formlar’a gelen yeni özelliklerden biri eklenti desteği olarak karşımıza çıkıyor. Forma entegre edilebilen scriptler, yardımcı araçlar ve daha fazlası artık eklenti olarak formlara dahil edilebiliyor. Daha önce Google Dokümanlar (Google Docs) ve Google E-Tablolar (Google Sheets) servislerinde kullanılabilen g(Math) for Forms gibi eklentiler artık Google Formlar’da da kullanılabilecek. Google Formlar’a bir eklenti yüklemek isterseniz, bir form ekranındayken sağ üst köşedeki menü penceresinden “Eklenti edinin” seçeneğine tıklamanız ve açılan pencereden dilediğiniz eklentiyi seçmeniz yeterli.

Google Forms

Kullanıcılardan gelen form sonuçları da artık daha kolay bir şekilde incelenebiliyor. Form oluşturan kişiler bundan böyle sadece formu dolduran herkesi bir bütün olarak değil; tek tek de inceleyebiliyor. Yani artık hangi katılımcının ne cevap verdiğine tek tek bakılabiliyor olacak.

Google Formlar’a gelen bir diğer özellik ise bildirimler ile ilgili. Artık form sahipleri forma yanıt veren her bir kullanıcı için gerçek-zamanlı olarak e-posta bildirimleri alabiliyor. Bu bağlamda Google for Work kullanıcıları için e-posta hatırlatıcıları oluşturma gibi işlevleri olan ekstradan bir araç da kullanıma sunulmuş durumda.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler