AnasayfaTeknolojiGoogle Duvar Kağıtları Uygulamasını Kullanıma Sundu

Google Duvar Kağıtları Uygulamasını Kullanıma Sundu

Google, birbirinden güzel fotoğrafların yer aldığı yeni Duvar Kağıtları (Wallpaper) uygulamasını kullanıma sundu.

Geçtiğimiz günlerde Made by Google etkinliği ile yeni akıllı telefonu Google Pixel modellerini tanıtan Google, şimdi de Pixel cihazlarında yerleşik olarak gelen duvar kağıtlarını da kapsayan yeni bağımsız Duvar Kağıtları (Wallpaper) uygulamasını kullanıma sundu.

Pixel kullanıcısı olsun veya olmasın, herkesin kullanabileceği Google Duvar Kağıtları uygulamasında birbirinden güzel fotoğraflar yer alıyor. Uygulama içerisinde yer alan fotoğraflar ise Google Earth, Google+ ve 500px‘teki geniş fotoğraf koleksiyonundan derleniyor.

Google Duvar Kağıtları

Uygulamada Dünya, Doğa Manzaraları, Şehir Manzaraları, Yaşam ve Dokular olmak üzere 5 farklı kategori yer alıyor. Kullanıcılar bu kategorilerden birini seçip istediği fotoğrafı duvar kağıdı olarak ayarlayabiliyor. Dilerse kendi cihazındaki fotoğrafları da uygulama içerisinde görüntüleyebiliyor.

Uygulamanın bir diğer öne çıkan özelliği ise -istendiği takdirde- her 24 saatte bir duvar kağıdını otomatik olarak belirlemesi. Bunun içinse herhangi bir kategoriyi seçip sol üst kısımda yer alan “Günlük duvar kağıdı” seçeneğini aktif etmek gerekiyor.

Google Duvar Kağıtları

Android Nougat 7.0 kullanan kişiler ise aynı anda hem ana ekrandaki hem de kilit ekrandaki duvar kağıtlarını aynı yapabiliyor veya her ikisi de farklı olacak şekilde ayarlayabiliyor. Diğer Android sürümünü kullanan kişiler ise sadece ana ekranın duvar kağıdını değiştirebiliyor.

Uygulamayı indirip birbirinden güzel duvar kağıtlarını denemek isterseniz aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Duvar Kağıtları: Google Play

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler