AnasayfaTeknolojiGoogle, Bağımsız Sanal Gerçeklik Gözlüğünü (Android VR) Duyurabilir

Google, Bağımsız Sanal Gerçeklik Gözlüğünü (Android VR) Duyurabilir

Görünüşe göre Cardboard'dan daha fazlası geliyor...

Söylentilere göre Google, önümüzdeki hafta düzenlenecek olan Google I/O 2016 etkinliğinde, bağımsız olarak geliştirdiği yeni sanal gerçeklik gözlüğü Android VR cihazını tanıtacak.

Haber ilk olarak girişimci ve eski teknoloji yazarı Peter Rojas‘ın attığı bir tweet ile ortaya çıktı. Rojas, Android VR’ın önümüzdeki hafta duyurulacağını belirtti.

Andreessen Horowitz ortaklarından Kyle Russel ise Peter Rojas’ın bu tweetine farklı kaynaklardan edindiği bilgiler ile cevap verdi. Russel, Android VR’ın bağımsız bir cihaz olacağını; yani herhangi bir cihaza bağlanma ihtiyacı duyulmadan çalışacağını açıkladı.

Söylentilerin doğru olup olmadığı henüz bilinmiyor. Ancak Google’ın sanal gerçeklik planları doğrultusunda Cardboard ile sınırlı kalmayacağını düşünürsek, söylentilerin doğru olma ihtimalinin yüksek olduğunu; bu durumda da önümüzdeki hafta düzenlenecek olan Google I/O 2016 etkinliğinin sanal gerçeklik ağırlıklı bir etkinlik olacağını söylemek mümkün.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler