AnasayfaTeknolojiGoogle Artık Uygulamaları Yüklemeden Kullanabilmeyi Sağlayacak

Google Artık Uygulamaları Yüklemeden Kullanabilmeyi Sağlayacak

Android sistemine sahip cihazlardan yapılan Google aramaları üzerinden, artık uygulamaları yüklememiş olsanız bile açıp kullanabileceksiniz.

Google, kullanıcıların mobil deneyimini arttırmak adına kişilere oldukça fayda sağlayacak yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Android sistemine sahip cihazlar üzerinden yapılan Google aramalarında, artık uygulamaları yüklemeden kullanmak mümkün hale gelecek.

Henüz beta aşamasında olan ve “App Stream” adıyla sunulan yeni özellik sayesinde, kullanıcıların uygulamaları yükleme zorunluluğu ortadan kalkıyor. Örnekte de görüldüğü üzere aramalarda çıkan sonuçlar arasında bu sonuçlar ile eşleşen uygulamalar da yer alıyor. Ancak normal sonuçlarda da çıkan bu uygulamaların yanında bu sefer bir de “Stream” ibaresi yer alıyor. Bu ifadenin geçtiği uygulamalara tıklandığında ise kullanıcı doğrudan uygulama ekranına yönlendiriliyor ve uygulamayı yüklemeden kullanmaya başlıyor.

Görsel: Ars Technica
Görsel: Ars Technica

Arama sonuçları üzerinden hızlı bir şekilde açılabilen uygulama ekranının alt kısmında, uygulamanın stream edildiğine dair bir ibare yer alıyor. Kullanıcılar ayrıca bu ekranda çıkan seçenekleri kullanarak uygulamanın kendisini Google Play üzerinden indirebiliyor.

Uygulamanın stream edilen hali ise kullanılan cihaz yerine Google’ın sunucularında barındırılıyor. Dolayısıyla Google da, fazla bant genişliği kullanan bu özelliğin sadece Wi-Fi üzerinden kullanılabileceğini belirtiyor.

Görsel: Ars Technica
Görsel: Ars Technica

Testlerine devam edilen bu yeni özellik için şimdilik sınırlı sayıda partner ile çalışılıyor. Bunlar arasında HotelTonight, Chimani, Daily Horoscope, New York MTA Subway Map gibi partnerler yer alıyor.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler