AnasayfaTeknolojiGoogle Artık Telefonlara Gelen Spam Çağrıları Saptayacak

Google Artık Telefonlara Gelen Spam Çağrıları Saptayacak

Birçoğumuzun belki de her gün şikayet ettiği olumsuzluklardan biri de reklam veya spam amaçlı yapılan telefon aramaları olmuştur. Ancak Android kullanıcıları bu durumdan bir parça olsun kurtulacak gibi görünüyor. Öyle ki Google, bundan böyle Android cihazlardaki yerleşik telefon uygulaması üzerinden sahte telefon aramaları için kullanıcıları uyarmaya başlıyor.

Nexus modellerinde ve Android One sistemine sahip diğer akıllı telefonlarda yerleşik olarak gelen telefon uygulamasının yeni sürümüyle birlikte, sahte aramalar saptanacak ve kullanıcılara bu spam telefon numaralarıyla ilgili olarak standart mavi renk yerine aşağıdaki gibi kırmızı arkaplanda bir uyarı gösterilecek. Ayrıca arayan numaranın altında bir de “Suspected spam caller”; yani “Şüpheli arayan” şeklinde bir ibare yer alacak.

Google Android Telefon Uygulamasi Spam Aramalar

Google, sadece spam olarak eşleştirdiği numaralar için böyle bir uyarıda bulunacak. Google’ın uyarılarına rağmen kullanıcılar isterse gelen çağrıyı yine cevaplayabilecek.

Yeni özelliği kullanabilmek için  uygulamanın son sürümünü Google Play üzerinden indirebilirsiniz.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler