AnasayfaTeknolojiGoogle Allo Bu Hafta Kullanıma Sunulabilir

Google Allo Bu Hafta Kullanıma Sunulabilir

Özellikle yeni çıkacak olan akıllı telefonlara ait bilgileri önceden sızdırmasıyla tanınan Evan Blass (@evleaks), bu kez Google’ın yapay zeka tabanlı mesajlaşma uygulaması Allo’nun kullanıma sunulacağı tarihi öncesinden duyurdu.

Attığı bir tweet ile ilk olarak Google Allo’nun bu hafta duyurulacağını söyleyen Evan Blass, bir diğer tweetinde ise tarih vererek Allo’nun 21 Eylül 2016‘da kullanıma sunulacağını duyurdu.

Evan Blass Google Allo

Google, geçtiğimiz Mayıs ayında düzenlediği Google I/O 2016 kapsamında iki yeni sohbet uygulamasını tanıtmış ve görüntülü konuşma uygulaması Google Duo, geçtiğimiz ay (Ağustos) kullanıma sunulmuştu. Dolayısıyla gözler bir diğer uygulama olan Google Allo‘ya çevrilmişti.

Google Allo, özellikle yapay zeka tabanlı olması ile ön plana çıkıyor. Kullanıcılara kişiselleştirilmiş bir mesajlaşma deneyimi sunan Allo; emoji ve sticker desteği, Google Asistan entegrasyonu, uçtan uca şifreleme gibi özellikleriyle de dikkat çekiyor.

Google Allo Google Asistan

Söz konusu iletişim uygulamaları olduğunda bir türlü mobile adapte olamayan ve Hangouts ile istediği başarıyı elde edemeyen Google’ın bu kez başarılı olup olmayacağını ise önümüzdeki günlerde görmüş olacağız.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler