AnasayfaSosyal MedyaGoogle, 4chan Kurucusu Chris Poole'yi Bünyesine Kattı

Google, 4chan Kurucusu Chris Poole’yi Bünyesine Kattı

Google, kullanıcılar tarafından hala benimsenmemiş olan ve istediği üne bir türlü kavuşamayan Google+ için yeniden kolları sıvamış durumda. Google’ın ürün biriminden sorumlu Bradley Horowitz, daha önce Google+’ın Photos ve Streams olarak iki ayrı kategori altında değerlendirileceğini belirtmiş; sonrasında ise çeşitli yeniliklerle platformu toparlamayı amaçlayan Google, Kasım 2015’te yaptığı köklü değişiklikler ile Google+’ın yeni konseptini duyurmuştu.  Şimdi ise Google+ için “sanal topluluk uzmanı” olarak bilinen 4chan kurucusu Chris Poole‘yi (Orij:Christopher Poole) bünyesine katmış durumda.

Chris Poole daha çok, 12 yıl önce kurulan ve üyelik gerektirmeden her kullanıcının çeşitli başlıklar altında içerik paylaşabildiği görsel odaklı bir online topluluk platformu olan 4chan‘in kurucusu olarak tanınıyor. 4chan ile internet dünyasında iyi bir yer edinen ve topluluk oluşturma konusundaki becerilerini her fırsatta gösteren Poole, şimdi ise Google+’a yeniden hayat vermek amacıyla Google bünyesinde çalışmalarını sürdürecek.

Chris Poole

Google’ın Photos ve Streams ekibinde yer alacak olan Chris Poole, buradaki topluluk oluşturma, yönetme ve iyileştirme konularında Google’a fayda sağlayacak. Öyle ki Google’ın Facebook’a rakip olmaktan ziyade, fark yaratabileceği Topluluklar ve Koleksiyonlar gibi iki farklı alan üzerinde durması da Chris Poole seçiminin ne kadar doğru bir karar olduğunu gösteriyor.

Konuyla ilgili olarak blogunda bir açıklama yapan Chris Poole, 12 yıldan fazladır edindiği online topluluk tecrübelerini artık Google’da kullanacağını ve kariyerine böyle muazzam bir şirkette devam edeceği için mutlu olduğunu ifade etti.

Chris Poole’nin 15 yaşında kurduğu 4chan ise dünyanın en büyük ve en aktif online topluluklarından biri olarak kabul ediliyor. Ayda 20 milyondan fazla tekil ziyaret alan 4chan’de, bugüne kadar 2 milyara yakın gönderi paylaşılmış durumda. Üyelik gerektirmeyen ve paylaşımların anonim olarak yapılabildiği 4chan, Ağustos 2014’te yapılan iCloud hack saldırısının ardından bazı ünlülerin çıplak fotoğraflarının sızdırılmasıyla da sık sık gündeme gelmiştir.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler