AnasayfaHaberlerGitHub'dan Geliştiriciler İçin Metin Editörü: Atom

GitHub’dan Geliştiriciler İçin Metin Editörü: Atom

Programcıların buluştuğu en büyük platformlardan olan GitHub, 6 yıldır üzerinde çalıştığı metin editörü Atom’u duyurdu.

“Coder’ların Facebook’u” olarak bilinen GitHub, geliştiriciler için henüz beta aşamasında olan metin editörü Atom’u resmi olarak duyurdu.

Bir blog yazısı ile duyurulan yeni metin editörü hakkında; şimdilik test aşamasında olan Atom’un zamanla vazgeçilmez bir araç haline geleceği belirtildi. Tamamen açık kaynak kodlu olduğu belirtilen Atom’un dolayısıyla geliştirilebilir olduğu vurgulandı. Bu yüzden Atom için “21. yüzyılın hack edilebilir metin editörü” tanımlaması yaptıkları belirtildi.

GitHub Atom
GitHub Atom

Atom aracını, bir ilkokul öğrencisinin bile kullanabileceği düzeyde tasarladıklarını belirten şirket, aynı zamanda üst düzey geliştiriciler için de iyi bir araç olacağını belirtti.

GitHub tarafından başlatılan ve 6 yıllık bir çalışmanın ürünü olan metin editörü Atom, şu anda davetiye usulü kullanıma sunuldu. Yayınlanan beta sürümünü denemek isteyenler, atom.io üzerinden e-posta adresi ile davetiye isteğinde bulunabilirler.

Atom’un beta sürümünün şimdilik sadece Mac platformlar için geçerli olduğunu belirtmekte de fayda var. Ancak Windows ve Linux versiyonları da yakında kullanılabilir olacak.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler