AnasayfaSosyal MedyaFoursquare Yeni Logosunu ve Uygulamasını Tanıttı

Foursquare Yeni Logosunu ve Uygulamasını Tanıttı

Lokasyon bazlı popüler sosyal platformlardan olan Foursquare, yeni logosunu ve yeni uygulama güncellemelerini tanıttı.

Foursquare’de yapılan yeniliklerin ardı arkası kesilmiyor. Daha önceden tüm özelliklerin tek bir çatı aldında olduğu Foursquare uygulamasını yeni Foursquare ve Swarm olarak ikiye ayıran şirket, şimdi ise Foursquare’in logosunu değiştirme kararı aldı. Bunun yanı sıra Foursquare uygulaması da ferah ve tamamen yenilenmiş bir görünüme kavuştu.

Yeni haliyle sadece bir mekan keşif aracı olarak kullanımına devam edilen Foursquare’in yeni logosunda F harfi ile ikonik check-in logosunun entegrasyonu dikkat çekiyor. Eskisine göre daha basit bir görünüme sahip olan uygulamada sadeliğe ve netliğe gidilmek istendiği belirtiliyor.

Foursquare yeni logo
Foursquare yeni logo

Yeni logonun yanı sıra uygulamalarda da bazı değişikliğe gittiğini belirten Foursquare, check-in özelliğinin yarından itibaren komple Swarm’a taşınacağını açıkladı. Yani artık check-in yapmak isteyen kullanıcılar bunu artık Foursquare üzerinden değil sadece Swarm üzerinden yapabilecekler. Herhangi bir veri kaybı ise söz konusu olmayacak.

Swarm uygulamasına yeni stickler’lar, tiplere daha kolay erişim, farklı kategorilerde mayorluk, hız ve stabilite güncellemelerinin ekleneceğini belirtildi.

Swarm yeni özellikler
Swarm yeni özellikler

Son olarak tamamen görünümü değişen yeni Foursquare uygulamasında ise kişiselleştirilmiş önerilerin önplana çıkacağını belirten Foursquare, bu sayede kullanıcılara özel öneriler ve özellikler ile daha fazla kullanılabilir olabileceğini belirtiyor. Kullanıcı Foursquare uygulamasını ilk açtığı anda aşağıdaki gibi bir ekran ile karşılaşacak ve zaman ilerledikçe uygulama tamamen kullanıcıya özel bir uygulama haline gelecek.

Yeni Foursquare arayüzü
Yeni Foursquare arayüzü

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler