AnasayfaHaberlerFlickr'a Embed Özelliği Geldi

Flickr’a Embed Özelliği Geldi

Popüler fotoğraf paylaşım platformlarından olan Flickr, fotoğraf ve videolar için embed (web sitelerine yerleştirme) özelliğini duyurdu.

Flickr’ın resmi blogu üzerinden duyurduğu yeni embed özelliği ile artık Flickr’da barınan fotoğraf ve videoları web sitelerine interaktif olarak yerleştirebileceksiniz.

Flickr fotoğraf veya videolarını web sitenize yerleştirmek istiyorsanız; önce platform üzerinden bir gönderiye tıklayın, daha sonra sağ tarafta açılan paylaş ikonuna tıklayarak alt tarafta açılan embed </> kısmına gelin. Son olarak orada beliren kodu kopyalayarak web sitenizde görünmesini istediğiniz yere yapıştırın.

flickr embed
flickr embed

Diğer sosyal medya platformlarına göre yaşı oldukça büyük olan Flickr, embed özelliği için her ne kadar geç kalmış olsa da, yine de Flickr fotoğraf ve videolarını web sitelerine orjinal haliyle yerleştirmek isteyen kullanıcıların işine yarayacak.

Ancak yeni embed özelliği ile beraber gelen hataları da belirtmek gerekir. Zira embed edilen Flickr gönderisi üzerinde bulunan linkler bazen çalışmayabiliyor. Dolayısıyla embed edilen gönderinin sağ alt tarafında bulunan Flickr logosu ve sol alt tarafında bulunan kullanıcı ve gönderi bilgilerine tıkladığınızda bazen herhangi bir reaksiyon alamayabilirsiniz.

Flickr’ın embed kodu ile web sitesine yerleştirilmiş halini aşağıdan inceleyebilirsiniz:

NOT: Sağ ve sol yön tuşlarını kullanarak resimler arasında geçiş yapabilirsiniz.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler