AnasayfaHaberlerFlickr'ın Mobil Uygulamalarına Yeni Görünüm ve Yeni Özellikler Geldi

Flickr’ın Mobil Uygulamalarına Yeni Görünüm ve Yeni Özellikler Geldi

Güncellenen Flickr’ın Android ve iOS uygulamalarına; yeni bir arayüz, Instagram benzeri filtreler, 30-saniyelik HD video özelliği ve daha fazlası geldi.

Yahoo’nun sosyal fotoğraf paylaşım platformu Flickr için duyurduğu yeni güncellemede birçok yenilik bulunuyor. Yeni Instagram-benzeri filtreler, fotoğraf düzenlemeleri, yeni arayüz tasarımı, 30-saniyelik HD video özelliği ve daha birçok özellik yeni güncelleme ile birlikte iOS ve Android uygulama mağazalarında yerini aldı.

Görünümü ile tamamen yenilenmiş bir şekilde karşımıza çıkan Flickr 3.0‘da, fotoğraflar için Instagram-benzeri filteler kullanılabilecek. Ayrıca görüntü iyileştirme araçları da eklenen özellikler arasında. Bunun yanı sıra platformda 30-saniyelik HD kalitede videolar çekerken eş zamanlı olarak video efektleri uygulanabilecek.

Flickr’ın yeni sürümüne aynı zamanda otomatik senkronizasyon özelliği de geldi. Bu özellik sayesinde çekilen fotoğrafların orijinal halleri Flickr hesabına otomatik olarak yedeklenebilecek. Yedeklenen fotoğraflar ise yeni arama özelliği kullanılarak fotoğrafların çekildiği lokasyon ve zaman bilgilerine göre rahat bir şekilde bulunabilecek.

Flickr fotoğraf bilgileri
Flickr fotoğraf bilgileri

Uygulamaya gelen bir diğer yenilik ise yeni kullanıcılara hitap ediyor. Daha önce de duyurduğumuz gibi Yahoo servislerine artık Facebook ve Google hesapları ile giriş yapılamayacak. Flickr Android uygulaması üzerinden platforma kayıt olmak isteyen kişiler de artık bunun için bir Yahoo hesabı almak zorundalar.

Sonuç olarak Flickr 3.0 ile gelen yenilikler hem Android hem de iOS kullanıcıları tarafından oldukça sevilecek gibi görünüyor. Hem yeni gelen özellikler hem de yeni görünümü ile birlikte Flickr’ın 3.0 sürümü gayet başarılı diyebiliriz.

Flickr: iOS | Android

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler