AnasayfaSosyal MedyaFacebook'un iOS Uygulamasına Canlı Fotoğraflar Desteği Geldi

Facebook’un iOS Uygulamasına Canlı Fotoğraflar Desteği Geldi

Sosyal medya devi Facebook, iOS uygulamasına getirdiği yeni güncelleme ile birlikte Apple’ın iPhone 6S ile birlikte duyurduğu Canlı Fotoğraflar (Live Photos) özelliğini desteklemeye başladığını duyurdu.

Standart fotoğrafların aksine Canlı Fotoğraflar, 12 megapiksellik fotoğrafın öncesi ve sonrasında da fotoğraflar çekilmesini ve ardından bu fotoğrafın hareket eden tek bir fotoğraf olarak birleştirilmesini sağlıyor. Böylece fotoğrafta bir GIF etkisi yaratılmış oluyor.

Facebook’un iOS uygulamasına gelen yeni güncelleme ile bu GIF-benzeri fotoğrafları platform üzerinden paylaşmak mümkün hale geliyor. Daha önceden Facebook’a nasıl fotoğraf yükleniyorsa, Canlı Fotoğraflar için de aynı durum geçerli. Yani iPhone’unuzun fotoğraf galerisindeki (Film Rulosu) canlı fotoğrafları seçip doğrudan Facebook’ta paylaşabiliyorsunuz.

Facebook iOS Canlı Fotoğraflar

Canlı fotoğrafları görüntüleyebilmek içinse, iPhone 6S’ sahip olmasanız bile görüntüleyeceğiniz cihazın iOS 9 ve üzeri işletim sistemine sahip olması gerektiğini belirtmek gerekiyor.

Facebook’un birçok yeni özelliğinde olduğu gibi, Canlı Fotoğraflar için getirilen destek de an itibariyle sınırlı sayıda kullanıcı üzerinde test ediliyor. 2016’in başlarında ise herkese açılması tahmin ediliyor.

KAYNAKMashable

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler