AnasayfaSosyal MedyaFacebook’taki fotoğraflarınızı artık Dropbox'a taşıyabilirsiniz

Facebook’taki fotoğraflarınızı artık Dropbox’a taşıyabilirsiniz

Aralık ayında kullanıcılara fotoğraflarını Google Fotoğraflar uygulamasına aktarabilmelerine olanak tanıyan Facebook, bu kapsamda Nisan ayında yeni bir veri aktarma aracını kullanıma sunmuştu. Şimdi ise aynı amaçla Dropbox ve Koofr desteğini duyurdu.

Konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamasında Facebook’un Gizlilik Kamu Politikası Direktörü Steve Satterfield, Dropbox’ın içeriklerin kolayca organize edilebilmesi noktasında kolaylık sağladığını, Koofr’un ise gizliliğe önem vererek kullanıcılara güvenli bir şekilde depolama hizmeti veren bir platform olduğunu belirtti.

İlgili fotoğraf ve transfer aracı açık kaynaklı “Data Transfer Project” isimli proje altında gerçekleştiriliyor ve Facebook ayarlarında “Facebook Bilgilerin” seçeneği üzerinden kullanılabiliyor. Güvenlik amacıyla aktarma işleminden önce kullanıcılardan şifrelerini bir kere daha girmeleri isteniyor.

Facebook, ilerleyen dönemlerde Dropbox, Koofr ve Google Fotoğraflar seçenekleri dışında listeyi daha da genişleteceğini belirtiyor. Facebook ayrıca insanların güvenebileceği alternatif veri transfer seçeneklerini sunmak istediğini ve kullanıcı gizliliği ile ilgili endişe uyandıran sorulara karşı şeffaflıklarını sürdürmek istediklerini vurguluyor.

KAYNAKFacebook

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler