AnasayfaSosyal MedyaArtık Web Sayfalarını "Facebook'a Kaydet" Butonu İle Kaydedebileceksiniz

Artık Web Sayfalarını “Facebook’a Kaydet” Butonu İle Kaydedebileceksiniz

Facebook’un 12 Nisan tarihinde başlayan ve ertesi gün de devam edecek olan F8 konferasında yeni bir Facebook butonu daha kullanıma sunuldu: Facebook’a Kaydet (Save to Facebook).

Yeni buton ne işe yarayacak diye merak ediyorsanız kısaca şöyle açıklayalım: Bildiğiniz üzere bir süredir Facebook’ta gönderileri sonradan bakma amacıyla kullanıcılara sunulan bir kaydetme özelliği bulunuyor. Kullanıcılar dilediği gönderiyi kaydederek daha sonra kaydedilen gönderilen yer aldığı sayfa üzerinden bu gönderilere ulaşabiliyor. Birçok kişinin bu özelliği sevdiğini belirten Facebook, şimdi ise butonu Facebook’un da dışına taşıyor.

Bundan böyle “Facebook’a Kaydet” şeklinde bir buton web sayfalarına yerleştirilebilecek ve siteyi ziyaret eden kullanıcılar Facebook profili ile bu butonu kullanarak ilgili sayfaya Facebook’taki kaydedilmiş içerikler alanında kolayca ulaşabilecek.

Facebook Save Button

Yukarıda da görüldüğü üzere web sitelerine yerleştirilen basit bir Facebook’a Kaydet butonu ile bundan böyle kullanıcılar istedikleri web sayfasına sonradan bakmak üzere Facebook’a kaydedebilecekler.

Temel olarak diğer (Pocket vs gibi) servislere benzer bir işlevi taşıyan Facebook’a Kaydet butonu ilk olarak Overstock ve ProductHunt gibi sitelerde aktif edilmiş durumda. Bugünden itibaren ise tüm geliştiriciler bu yeni butonu web sitelerine yerleştirebilecekler.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler