AnasayfaHaberlerFacebook'a Yönlendirilen Trafiğin Yarısından Fazlası Mobilden Geliyor

Facebook’a Yönlendirilen Trafiğin Yarısından Fazlası Mobilden Geliyor

Sosyal paylaşma platformu Shareaholic, son hazırladığı Facebook’un yönlendirme trafiği ile ilgili raporunu yayınladı.

Sosyal paylaşma platformu Shareaholic tarafından yayınlanan Eylül 2013 – Ocak 2014 dönemi Facebook raporunda, Facebook’un yönlendirme trafiğinin yarısından fazlasının mobilden geldiği belirtildi.

2013 yılının son çeyreğini kapsayan rapora göre, genel Facebook kullanımı artarken, sosyal medya devi mobil reklam gelirinde artış yaşadı. Aşağıdaki istatistiklere baktığımızda Facebook’un yönlendirme trafiğinde mobil kullanımının diğer platformlara göre ne kadar hızlı artış gösterdiğini görebiliriz.

Facebook Yönlendirme Trafiği İstatisikleri
Facebook Yönlendirme Trafiği İstatisikleri

Facebook’un tüm platformlardan aldığı trafik oranı 2013 yılının Eylül ayında %10.37 oranındayken, bu oran yıl sonunda %16.21’e yükseldi. Mobil platformlardan gelen yönlendirme trafiğine bakacak olursak, Eylül 2013’te olan %2.77’lik oran, yıl sonuna kadar yaklaşık olarak 3 kat artarak %8.25’e yükseldi. Eylül 2013 – Ocak 2014 tarihleri arasındaki toplam Facebook trafiğindeki artış ise tüm platformlarda %56.28 iken mobil platformlarda %197.24 oldu.

Facebook Yönlendirme Trafiği İstatisikleri 2
Facebook Yönlendirme Trafiği İstatisikleri 2

Son 3 yıldır mobil platformlar üzerine yaptığı çalışmaların meyvelerini toplamaya başlayan Facebook öyle görünüyor ki mobil platformlarda daha fazla aktif rol oynamaya devam edecek. Tüm bu istatistiklere baktığımızda, mobil şirket olma yolunda devam eden Facebook’un mobil platformlar için birçok yenilikler duyuracağını ve bu yolda başarılı olmaya devam edeceğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler