AnasayfaHaberlerFacebook Privacy Basics Sayfasına Güvenlik İpuçları Eklendi

Facebook Privacy Basics Sayfasına Güvenlik İpuçları Eklendi

Facebook, kullanıcıların gizliliklerini kolay bir şekilde kontrol alabilmelerini sağlayan Privacy Basics sayfasını çeşitli güvenlik ipuçlarıyla genişletti.

Sosyal medya devi Facebook’un, gizlilik ayarlarını anlamakta zorluk çeken kullanıcılar için hazırladığı Privacy Basics sayfası şimdi de 11 yeni görsel ve interaktif ipuçlarıyla yenilendi. Bu sayede kullanıcılar platform üzerindeki güvenlik ayarlarını çok kolay bir şekilde kontrol altına alabilecekler.

2014’ün Kasım ayından itibaren Facebook Privacy Basics sayfasını milyonlarca kişinin ziyaret ettiğini vurgulayan Facebook, bu nedenle kullanıcıların güvenlik konusunda da bu sayfadan faydalanabilmeleri adına için çeşitli ipuçları eklemek istediklerini belirtti.

Facebook Privacy Basics
Facebook Privacy Basics

Hesabınızı Güvende Tutma ismiyle kullanıma sunulan yeni rehberde; Şifreler, Nereden Giriş Yaptığınız, Başkasının Eline Geçen Hesaplar, Çıkış Yapma, Giriş Uyarıları, Spam, Şifre Tuzakları, Giriş Onayları, Güvenilir Kişiler, Nasıl Korunuyorsunuz ve Bilgi Talepleri olmak üzere 11 farklı konuda görsel ve interaktif ipucu bulunuyor. Bunun yanı sıra aynı sayfa üzerinde Başkalarının Sizin Hakkında Gördükleri, Başkaları Sizinle Nasıl Etkileşimde Bulunur ve Sizin Gördükleriniz şeklinde çeşitli ipuçları da yer alıyor.

Facebook Hesabınızı Güvende Tutma
Facebook Hesabınızı Güvende Tutma

Online tehditlerin her geçen gün artmasına vurgu yapan Facebook Ürün Yöneticisi Melissa Luu-Van, kullanıcıların Facebook’ta daha güvenli kalabilmeleri için çalışmalara devam ettiğini belirtti. Ayrıca Kasım ayında kullanıma sunulan Privacy Basics sayfasını bu bağlamda daha fazla genişlettiklerini ifade etti.

Facebook’taki gizliliğiniz ve güvenliğiniz konusunda endişeleriniz varsa, Facebook’un Privacy Basics sayfasına göz atabilir, ilgili ipuçlarıyla hesabınızı daha güvenli hale getirebilirsiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler