AnasayfaTeknolojiFacebook'tan Yeni Bir Android Atağı: Facebook Phone

Facebook’tan Yeni Bir Android Atağı: Facebook Phone

Android için uygulamalar geliştirmeye devam eden Facebook, şimdi de Android cihazlarda gelişmiş blok sistemi bulunan bir arama uygulaması üzerinde çalışıyor.

Bir hevesle geliştirilip kullanıma sunulan Android ana ekran (launcher) uygulaması Facebook Home, beklendiği kadar iyi bir etki yaratmamış olsa da; Facebook Android üzerinde hakimiyet kurma çalışmalarından vazgeçecek gibi görünmüyor. Zira şimdi de Android üzerinde arama fonksiyonlarını yürüten Facebook Phone adında yeni bir uygulama üzerinde çalışmalarını sürdürüyor.

İlk olarak Android Police tarafından paylaşılan ekran görüntüleriyle gün yüzüne çıkan yeni Facebook Phone uygulaması, daha sonra VentureBeat‘e konuşan bir Facebook sözcüsü tarafından doğrulandı. Bunun gibi uygulamaları sürekli test ettiklerini söyleyen Facebook sözcüsü, yine de henüz ortada duyuracakları bir şey olmadığını vurguladı.

Facebook Phone ekran görüntüsü (Android Police)
Facebook Phone ekran görüntüsü (Android Police)

Android Police tarafından paylaşılan ekran görüntüsüne göre, Facebook Phone uygulaması Android cihazlarda arayan kişilerin bilgilerini göstermeyi ve istenmeyen kişileri otomatik olarak engellemeyi sağlıyor. Ancak uygulama ile ilgili daha fazla detay bulunmuyor.

Android cihazlar üzerinde söz sahibi olmak isteyen Facebook’un, -yayınlandığı takdirde- Facebook Phone ile ne kadar başarıya ulaşabileceği meçhul. Zira 5 milyondan az kişinin kullandığı ve yaklaşık 1 senedir hiç güncelleme almayan Facebook Home uygulamasının getirdiği sonuçlar pek istenilen düzeyde değil.

Sadece test aşamasında olan Facebook Phone uygulamasının ne zaman yayınlanacağı (veya yayınlanıp yayınlanmayacağı) henüz belli değil. Belki önümüzdeki hafta düzenlenecek olan F8 etkinliğinde bununla ilgili bir duyuru yapılabilir, bekleyip göreceğiz.

[vc_button title=”Android Tarihi’ndeki Önemli Anlara Göz Atın (İNFOGRAFİK)” target=”_blank” color=”default” size=”size_large2″ href=”https://www.webmasto.com/android-tarihi-onemli-anlar-infografik”]

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler