AnasayfaHaberlerFacebook Gizlilik Ayarı Kontrolü'nüzü Yaptınız mı?

Facebook Gizlilik Ayarı Kontrolü’nüzü Yaptınız mı?

Facebook’un geçtiğimiz Mayıs ayında test etmeye başladığı yeni gizlilik kontrolü özelliği herkesin kullanımına sunuldu.

Facebook’un testlerine geçtiğimiz Mayıs ayında başladığı yeni gizlilik kontrolü özelliğini artık herkes kullanabilecek. Kullanıcıların gönderilerinin, uygulama hareketlerinin ve profilinin kimlerin görebileceğini ayarlayabileceği yeni Gizlilik Ayarı Kontrolü özelliği, güvenlik açısından kullanıcıya fayda sağlayacak.

Facebook Gizlilik Ayarı Kontrolü
Facebook Gizlilik Ayarı Kontrolü

Yeni özellik ile kullanıcılar, kafa karıştıran Facebook’taki görünürlük konusunu basit bir kontrol yöntemi ile düzenleyebilecekler. Kullanıcılar Gizlilik Ayarı Kontrolü sayesinde; paylaşımlar, uygulamalar ve profil sayfası alanları olarak 3 aşamada gizliliklerini kontrol edebilecekler. Özelliği kullanmak içinse, Facebook’un sağ üst tarafında bulunan dünya ikonunun yanındaki güvenlik ikonuna tıklayarak açılan menüden “Gizlilik Ayarı Kontrolü” seçeneğini tıklamaları yeterli olacak. Daha sonra 3 adımdan oluşan gizlilik kontrolleri ile işlem tamamlanacak.

Facebook Gizlilik Ayarı Kontrolü
Facebook Gizlilik Ayarı Kontrolü

Birinci aşamada; paylaşımlarınızı kimlerin görebileceğini seçebilir,

İkinci aşamada; Facebook hesabınız ile ilişkilendirdiğiniz uygulamalar ile ilgili hareketleri kimlerin görebileceğini seçebilir,

Üçüncü aşamada ise; profil sayfanızda yer alan bazı bilgileri kimlerin görebileceğini seçebilirsiniz.

Facebook tarafından konu ile ilgili olarak hazırlanan videoyu da aşağıdan izleyebilirsiniz.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler