AnasayfaSosyal MedyaFacebook Alıntı Paylaşma Özelliğini Duyurdu

Facebook Alıntı Paylaşma Özelliğini Duyurdu

Facebook F8 konferansında yeni Facebook’a Kaydet butonunu duyurmasının ardından, alıntı paylaşmayı sevenler için de küçük ancak oldukça kullanışlı yeni bir özelliği daha kullanıma sundu: Alıntı Paylaşma (Quote Sharing)

Bildiğiniz gibi sevdiğimiz sözleri, cümleleri, kısa metinleri sosyal ağlarda paylaşmak için birçok farklı yöntem deniyoruz. Ekran görüntüsü alma, fotoğrafı kırpma, metni kopyalayıp ilgili sosyal ağda paylaşım alanına yapıştırma vs gibi yöntemler bunlardan bazıları. Ancak Facebook bu sefer bunun için pratik bir yöntem ile karşımıza çıkıyor.

Alıntı Paylaşma (Quote Sharing) adı verilen yeni özellik ile kullanıcılar artık okudukları bir makalenin istediği kısmını kopyaladıklarında doğrudan Facebook’ta paylaşmaları için bir seçenekle karşılaşacaklar. Web sayfalarıyla entegre edilebilen Alıntı Paylaşma özelliği, mobil uygulamalar ve e-kitaplar ile de uyumlu olarak çalışabilecek.

Yukarıdaki ekran görüntülerinde de görüldüğü üzere Alıntı Paylaşma özelliğini entegre eden web sayfalarında herhangi bir metni seçtiğinizde, doğrudan bir paylaşma butonu belirecek. Kullanıcılar bu butona tıkladıklarında seçili olan metinle birlikte ilgili web sayfasının bağlantısı da gönderilerine eklenmiş olacak.

İlk olarak Alıntı Paylaşma özelliği için Amazon Kindle ile işbirliği sağlayan Facebook, kısa süre içerisinde bu özelliği de herkese aktif etmiş olacak.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler